Mistrzynie na piątkę. 19. wygrana Medyka Konin

MAC, LUMAR
Katarzyna Daleszczyk w tym sezonie zdobyła 20 goli
W ekstralidze piłki nożnej kobiet trwa zwycięska seria Medyka Konin. W sobotę mistrzynie Polski pewnie pokonały przed własną widownią na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie Olimpię Szczecin 5:0 (2:0). To 19. zwycięstwo koninianek w sezonie. Medyk z kompletem 57 punktów prowadzi oczywiście w tabeli, wyprzedzając o cztery punkty Górnika Łęczna, który tym razem wygrał 4:2 wyjazdowe spotkanie z AZS Wrocław.

W meczu z Olimpią koninianki przeważały od początku do końca i gdyby były skuteczniejsze wynik byłby jeszcze okazalszy. Pierwsza bramka padła w 23. minucie. Bardzo dobrze spisująca się bramkarka Olimpii Beata Niesterowicz odbiła wprawdzie piłkę po silnym płaskim strzale Katarzyny Daleszczyk, ale tuż przy słupku do futbolówki dopadła jeszcze Liliana Kostowa i uderzeniem w długi róg umieściła ją w siatce. W 44. minucie po dobrym prostopadłym podaniu Paulina Dudek minęła jedną z rywalek, po czym nie zmarnowała sytuacji sam ma sam z bramkarką Olimpii.

W drugiej połowy najpierw w 60. minucie po zamieszaniu w polu karnym szczecinianek do siatki trafiła Agata Guściora, a dwa ostatnie gole padły w samej końcówce spotkania. W 82. minucie swoją 20. bramkę w sezonie strzeliła Katarzyna Daleszczyk, która razem z Eweliną Kamczyk , byłą zawodniczką Medyka, a obecnie Górnika Łęczna, prowadzi w klasyfikacji strzelczyń ekstraligi. Rezultat ustaliła w 86. minucie Maria Ficzay.

– Jestem zadowolony z postawy zespołu, choć powinniśmy wygrać znacznie wyżej – ocenił trener Medyka Roman Jaszczak.

W sobotę po raz pierwszy w Koninie zagrały w meczu mistrzowskim pozyskane przez Medyka w przerwie zimowej Białorusinki: Azastazja Szuppo i Anastazja Karlanowa, które pozwolenie na pracę w Polsce otrzymały w minionym tygodniu i w ekstralidze zadebiutowały w środę w Żywcu.

Następna kolejka rozgrywek w czwartek 13 kwietnia. Piłkarki Medyka zmierzą się na wyjeździe z AZS PWSZ Wałbrzych (godz. 16). Sześć dni później mistrzynie Polski zagrają na wyjeździe z GOSiR Piaseczno, a zasadniczą a część sezonu zakończą 22 kwietnia spotkaniem u siebie z jedynym praktycznie rywalem do tytułu Górnikiem Łęczna.

Medyk Konin – Olimpia Szczecin 5:0 (2:0). Bramki:1:0 Liliana Kostowa (23), 2:0 Paulina Dudek (44), 3:0 Agata Guściora (59), 4:0 Katarzyna Daleszczyk (82), 5:0 Maria Ficzay (86).

Medyk Szymańska (82. Sowalska) – Sikora, Sławczewa, Ficzay, Grad – Dudek, Sałata (71. Szuppo), Karlanowa (46. Guściora), Daleszczyk, Kostowa – Gawrońska.