Słodko-gorzki weekend dla wielkopolskich piłkarek. Lech Poznań UAM z premierowym zwycięstwem. Polonia i Medyk z wysokimi porażkami

Piłkarki Lecha Poznań UAM wygrały swój pierwszy mecz w Orlen I lidze
Piłkarki Lecha Poznań UAM wygrały swój pierwszy mecz w Orlen I lidze Jan Jeliński
To był słodko-gorzki weekend dla wielkopolskich piłkarek występujących w Orlen Ekstralidze oraz Orlen I lidze. Zwycięskie z boiska zeszły tylko zawodniczki Lecha Poznań UAM. Ekstraligowy Medyk Konin oraz I ligowa Polonia Środa Wielkopolska musiały w ostatnich spotkaniach uznać wyższość przeciwniczek.

W sobotnie popołudnie zawodniczki Lecha Poznań UAM zadebiutowały przed własnymi kibicami. Przeciwniczkami podopiecznych trenerki Alicji Zając była Bielawianka Bielawa, która w poprzednich dwóch kolejkach zanotowała dwa remisy (ze Sportową Czwórką Radom 2:2 oraz TKKF Checz Gdynia 1:1). Lechitki natomiast miały na swoim koncie jedynie jedno rozegrane spotkanie z KKP Bydgoszcz, w którym przegrały 0:1. Wcześniej miały zmierzyć się z SWD Wodzisław Śląski, jednak przeciwniczki z powodów finansowych po raz drugi nie przyjechały do Poznania i za ten mecz niebiesko-białe otrzymają walkower.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli zawodniczek Kolejorza i Anna Laskowska po strzale Karoliny Tylak musiała wyciągać piłkę z siatki. Pomimo utraty gola, to lechitki prowadziły grę, nadając tempo temu meczowi.

Zobacz zdjęcia z meczu:

W 29. minucie spotkania poznanianki doprowadziły do wyrównania. Maja Kuleczka przejęła futbolówkę w środkowej strefie boiska, przebiegając z nią w okolice 30-35 metra i oddała strzał nie do obrony dla Mariji Valchuk. Ta bramka z pewnością będzie kandydować do miana gola kolejki.

Poznanianki po przerwie nie utraciły głodu zdobywania kolejnych bramek. Jednak na nie musieliśmy poczekać do okolic 70. minuty. Wówczas rezerwowa Matylda Kościelak otrzymała podanie od Julii Przybył, a ta bez problemu, w sytuacji sam na sam, posłała piłkę do siatki. Po trzech minutach ta sama zawodniczka ustaliła wynik spotkania na 3:1.

Porażki Medyka Konin oraz Polonii Środa Wielkopolska

Gorzej w I lidze wypadły zawodniczki Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczne trenera Marka Gierałka już do przerwy przegrywały 0:2 z ekipą Trójka Staszkówka/Jelna, a od 39. minuty spotkania musiały sobie radzić w osłabieniu, po tym, jak Julia Drożak za kłótnie z arbitrem ujrzała drugą żółtą kartkę.

Średzianki po złapaniu "kontaktu" po golu Gabrieli Bielińskiej miały jeszcze cień szansy na wywalczenie korzystnego rezultatu, lecz przeciwniczki okazały się dla polonistek bezlitosne. Bramki Pauliny Tomasiak oraz dwóch goli Gomez Munis, uległy przed własną publicznością aż 1:5.

Drugą porażkę z rzędu zanotowały czterokrotnego mistrza Polski. Medyk Konin tym razem musiał uznać wyższość piłkarek APLG Gdańsk, przegrywając na ich terenie aż 0:3.