Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kuba Badach śpiewa piosenki Andrzeja Zauchy

Marek Zaradniak
Kubę Badacha  usłyszymy w środę Sali Ziemi w piosenkach, które były przebojami Andrzeja Zauchy
Kubę Badacha usłyszymy w środę Sali Ziemi w piosenkach, które były przebojami Andrzeja Zauchy Krzysztof Szymczak
W środę w Sali Ziemi w wykonaniu Kuby Badacha usłyszymy największe przeboje Andrzeja Zauchy.

Już w środę w Sali Ziemi Kuba Badach zaprezentuje swój znany i lubiany recital „Tribute To Andrzej Zaucha. Obecny”.
Wielkie przeboje Andrzeja Zauchy usłyszymy w nowych aranżacjach Jacka Piskorza i Kuby Badacha. - To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnął by ręką zniesmaczony słysząc słowo hołd, ale to zaszczyt śpiewać jego utwory - mówi Kuba Badach.
Andrzej Zaucha był jedną z legend polskiej piosenki drugiej połowy XX wieku. Rodowity krakowianin był zresztą nie tylko piosenkarzem, ale również saksofonistą altowym i perkusistą , a także aktorem i artystą kabaretowym. I co ciekawe - był muzycznym samoukiem. Do jego najpopularniejszych piosenek należały „C’est la vie- Paryż z pocztówki”, „Siódmy rok”, „Bądź moim natchnieniem”, „Baw się lalkami”, pochodząca z repertuaru Heleny Majdaniec piosenka „Czarny Alibaba”, „Rozmowa z Jędrkiem” nagrana z Andrzejem Sikorowskim, a także pochodząca z repertuaru Eugeniusza Bodo piosenka „Baby, ach te baby” nagrana z Ryszardem Rynkowskim.
Andrzej Zaucha debiutował jako perkusista grupy „Czarty”. Potem był m.in. wokalistą grup Dżamble i Anawa, a także zespołów jazzu tradycyjnego Beale Street Band i Playing Family oraz perkusistą grupy Old MetropolitanBand. Współpracował także z kierowaną przez Zbigniewa Górnego Orkiestrą Rozrywkową Polskiego Radia i Telewizji w Poznaniu. Na początku lat 90. tworzył z Andrzejem Sikorowskim i Krzysztofem Piaseckim kabaret Sami. Jego wpaniale rozwijająca się kariera została przerwana tragicznie 10 października 1991 roku. Po występie w krakowskim Teatrze Stu Andrzej Zaucha i aktorka Zuzanna Leśniak zostali zastrzeleni przez jej męża francuskiego reżysera Yvesa Goulais na parkingu przy ulicy Włóczków. Motywem zabójstwa była zazdrość o żonę. Zabójca oddał dziewięć strzałów z karabinka sportowego.
Zaucha zginął na miejscu. Zuzanna Leśniak zmarła na oddziale torakochirurgii szpitala Jana Pawła II. 16 października 1991 roku Andrzej Zaucha został pochowany na Cmentarzu Batowickim w Krakowie. Z jego odejściem skończyła się pewna epoka.

Kuba Badach. Tribute To Andrzej Zaucha. Obecny. Sala Ziemi (ul. Głogowska14), 8 marca, godz. 19, Bilety :59-119 zł#

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski