Enea AZS Politechnika z drugim zwycięstwem w ekstraklasie koszykarek, Dramatyczny pościg Enei Basket bez szczęśliwego zakończenia

Tak koszykarki Enei AZS Politechniki cieszyły się z bardzo przekonującej wygranej na parkiecie Basketu Bydgoszcz Archiwum Enei AZS/Adam Jastrzębowski
Kibice Enei AZS Politechniki mieli w niedzielę powody do zadowolenia, bo akademiczki pokonały Basket. Blisko wygranej byli też koszykarze Enei Basket, ale ostatecznie ich fani opuszczali halę przy Drodze Dębińskiej z poczuciem mocnego niedosytu.

Koszykarki Enei AZS po drugie zwycięstwo w sezonie pojechały do Bydgoszczy bez kontuzjowanej Amerykanki Chloe Wells (wróci na kolejne wyjazdowe spotkanie z MKS Pruszków). Basket to nie jest jednak gigant ekstraklasy i pełna mobilizacja poznanianek wystarczyła do zdobycia Sisu Areny.

W pierwszej kwarcie świetną zmianę dała Aleksandra Żukowska, która w sześć minut zdobyła 7 punktów. Podobną skuteczność prezentowała Mikayla Vaughn, która z kolei do przerwy zebrała „10” oczek, przebywając na parkiecie zaledwie 9 minut. Swoje robiły też Agnieszka Skobel i Estonka Mailis Pokk. Nic dziwnego, że już do przerwy akademiczki prowadziły 48:31 i mogły spokojnie zejść na przerwę.

Po zmianie stron podopieczne Wojciecha Szawarskiego nie spuszczały z tonu i nadal imponowały dobrą grą zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Rozkręciła się Jovana Popović, a na deskach niepodzielnie rządziła Vaughn. Ostatecznie poznanianki odniosły więc bezproblemowe zwycięstwo.

Z kolei koszykarze Enei Basketu Poznań mierzyli się w tym samym czasie we własnej hali z Polonią Warszawa. Do połowy trzeciej kwarty nic    nie wskazywało, że poznaniacy będą mieli szansę na wygraną. Wtedy jednak goście zanotowali okres strzeleckiej niemocy (siedem minut bez punktu). Podopieczni Przemysława Szurka rozpoczęli wówczas wielki pościg i w 34 min po rzucie Jakuba Andrzejewskiego wyszli na prowadzenie. Niestety w końcówce meczu zagrali zbyt nerwowo i ostatecznie przegrali z Czarnymi Koszulami 66:68.

Orlen Basket Liga Kobiet: Basket Bydgoszcz – Enea AZS Politechnika Poznań    55:90 (9:23, 22:25, 13:28, 11:14)
Basket: Hamilton15, Calloway 12, Michałek 12, Papiernik 9, Zmierczak 6, Wieczyńska 1.
Enea AZS: Popović 20, Vaughn 17, Skobel 16, Rogozińska 8, Pokk 8, Żukowska 8, Puc 7, Jarecka 4, Piechowiak 2.
Inne wyniki:    Polonia Warszawa – MKSPruszków 73:58, Zagłębie Sosnowiec –    Ślęza Wrocław 59:91, Arka Gdynia – BC Polkowice 68:69.
I liga koszykarek: Enea AZ SAJP II Gorzów – MUKS Poznań 47:60 (16:15, 13:19, 6:5, 12:21)
Najwięcej dla MUKS: Dymała 17, Szloser 11, Burzyńska 10.
Basket Ostrovia – RMKS Rybnik 55:65 (11:20, 8:22, 12:6, 24:17)
Najwięcej dla Ostrovii:    Dekert 13, Ster 11, Joks 10.
I liga koszykarzy: Enea Basket Poznań – Polonia Warszawa 66:68 (17:22, 15:17, 17:19, 17:10)
Najwięcej dla Enei Basketu:    Randolph 21, Andrzejewski 12, Pułktoycki 9.
Najwięcej dla Polonii:    Pełka 16, Wojtyński 11, Cechniak 10.
Inne wyniki: GKS Tychy – Żak Koszalin 92:105, Decka Pelplin – HydroTruck Radom 89:85 po dogrywce, Górnik Wałbrzych – Śląsk II Wrocław 91:57, WKKWrocław – Kotwica Kołobrzeg 96:97, AZSAWF Katowice – SKSStarogard Gdański 71:79.
Wyniki w Orlen Basket Lidze:    Spójnia Stargard – King Szczecin 69:78, Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 53:83, Trefl Sopot – Sokół Łańcut 94:78.