Siatkarki Enei Energetyka wydłużyły sobie drogę do kolejnej rundy

Siatkarki Enei Energetyka Poznań ponownie w tym sezonie musiały uznać wyższość przeciwniczek Adam Jastrzębowski
Siatkarki Enei Energetyka Poznań po raz 15 w tym sezonie musiały uznać wyższość rywalek. Tym razem podopieczne trenera Marcina Patyka uległy we własnej hali ekipie SAN-Pajda Jarosław.

Gra od początku była wyrównana do wyniku 12:12, kiedy to goście z Jarosławia zyskali przewagę dzięki lepszej grze w zagrywce i skutecznym kontratakom, prowadząc 23:18. Mimo pogoni Energetyka, który zbliżyły się na dwa punkty, pierwszy set padł łupem gości.

Podobnie rozegrała się druga partia, z tym że goście szybko wypracowali przewagę, a gospodynie, prowadzone przez Marcina Patyka, niemal dogoniły rywalki, tracąc jednak ostatecznie seta 19:25. Trzecia odsłona należała do Energetyka, który początkowo dominował, ale po dramatycznym zwrocie akcji, gdy SAN-Pajda zdobył siedem punktów z rzędu, to gospodynie ostatecznie wygrały tę część meczu, utrzymując szanse na zwycięstwo.

Czwarta partia nie poszła po myśli poznanianek, które mimo ambitnej gry, popełniały błędy i szybko znalazły się w tyle (11:21). Choć przyjezdne na chwilę straciły koncentrację, pozwalając gospodyniom zmniejszyć dystans do trzech punktów, ostatecznie zwyciężyły seta 25:21 i całe spotkanie 3:1.

I liga siatkarek: Enea Energetyk Poznań - SAN-Pajda Jarosław 1:3 (22:25, 19;25, 25:22, 21:25)
Najwięcej dla Enei: Niwald 24, Regulska, 16, Sobanty 13, Sobalska 8, Mokrzan 8.
Najwięcej dla SAN-Pajda: Saj 16, Mazure-Mago 13, Dróżdż 11, Papszun 11, Zięba 10.

Wyniki I ligi siatkarek: Eco Harpoon Los Nowy Dwór Mazowiecki - BAS Kombinat Budowlany Białystok 3:0, Sokół Mogilno - MKS Imielin 3:1, UJ Solna Wieliczka - Legionovia Legionowo 2:3, Płomień Sosnowiec - Nike Węgrów 1:3, Karpaty Krosno - SMS Szczyrk 3:1 Enea Piła - GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 3:0.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

20. edycja Recordowej Dziesiątki za nami. Ponad 3000 uczestników na starcie, a najlepszym okazał się ponownie Krystian Zalewski

Recordowa Dziesiątka znowu zgromadziła tłumy biegaczy. Kryst...