Żużel. Znów skandal na torze w Pile. Walkower dla PSŻ Poznań. Mecz Polonii ze Skorpionami przerwany po wypadku w szóstym wyścigu

LUMAR
Znów skandal na torze w Pile. 20 kwietnia odwołano zawody Złotego Kasku, z 28 kwietnia sędzia przerwał Mecz Polonii Piła z PSŻ Poznań. Wiesław Szmagaj
Zawodnicy obu drużyn chcieli jechać, ale sędzia i komisarz toru powiedzieli "nie". Mecz Euro Finannce Polonia Piła – Power Duck Iveston PSŻ Poznań został zakończony po wypadku w szóstym biegu, po czym arbiter ogłosił walkowera na korzyść gości – informuje portal sportowefakty.wp.pl.

Przypomnijmy, że w Wielką Sobotę, 27 kwietnia odwołano pilski finał Złotego Kasku. Wtedy zawody zbojkotowali zawodnicy, którzy twierdzili, ze stan toru zagraża ich bezpieczeństwu – wystające krawężniki, niedomykająca się brama.

W niedzielę na stadionie przy ul. Bydgoskiej o godz. 14.30 rozpoczęło się drugoligowe spotkanie Euro Finannce Polonia – Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

W drugim wyścigu upadł nieatakowany przez nikogo Paweł Staniszewski, w czwartej gonitwie na torze wylądował Michał Curzytek, w piątym biegu z nawierzchnią zapoznał się Damian Dróżdż, z kolei w szóstej odsłonie szarpnęło Tomasa H. Jonassona, po czym w jego motocykl wpadł Paweł Staniszewski – piszą sportowefakty.wp.pl

Po dokładnej analizie sytuacji sędzia Jerzy Najwer oraz komisarz Grzegorz Janiczak podjęli decyzję o zakończeniu zawodów i walkowerze na korzyść Power Duck Iveston PSŻ Poznań przy stanie 19:11 dla gospodarzy.