Żużel: Australijska para znowu najlepsza

TS
Chris Holder
Chris Holder Paweł Miecznik
Żużlowcy Australii wygrali drugi turniej Speedway Best Pairs Cup, który odbył się w niemieckim Landshut. Chris Holder oraz Davey Watt w finale pokonali Duńczyków. Reprezentanci Polski zajęli trzecie miejsce.

Polacy przegrali bieg barażowy z Duńczykami. Ten wyścig wygrał wprawdzie Jarosław Hampel, ale czwarty linię mety minął Przemysław Pawlicki, który zastępował Krzysztofa Kasprzaka. Lider klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem naszej ekipy, ale w ostatnim biegu rundy zasadniczej miał upadek i poobijany zrezygnował z walki o finał.

Dużo groźniejszej kontuzji doznał Jason Doyle, który już w swoim pierwszym wyścigu, po tym jak wjechał w niego Maksim Bogdanows, złamał nogę. Skutecznie zastąpił go jednak Watt. Dla Australijczyków była to już druga wygrana w zawodach Speedway Best Pairs Cup. Wcześniej wygrali turniej w Toruniu. Ostatnia impreza z tego cyklu 23 maja w szwedzkiej Eskilstunie.