Motor Lublin pierwszy raz w historii został mistrzem Polski par klubowych na żużlu. Bardzo słaby występ zawodników Wuprinżu PSŻ Poznań

Motor Lublin po raz pierwszy w swojej historii zdobył mistrzowski tytuł par klubowych. Lublinianie zdobyli 23 punkty podczas niedzielnych zawodów na poznańskim Golęcinie. Waldemar Wylegalski
Motor Lublin został mistrzem Polski par klubowych na żużlu. Podopieczni Macieja Kuciapy w składzie Mikkel Michelsen, Wiktor Lampart oraz Dominik Kubera w niedzielę, 3 kwietnia na poznańskim Golęcinie po raz pierwszy w historii zdobyli dla swojego zespołu ten tytuł. Srebrny medal wywalczyli żużlowcy Fogo Unii Leszno, a na trzecim miejscu podium uplasował się Zooleszcz GKM Grudziądz. Zawodnicy Wuprinżu PSŻ Poznań zdobyli w tym turnieju 10 punktów i zajęli ostatnie miejsce.

To były niezwykle emocjonujące zawody podczas walki o tytuł mistrza Polski par klubowych. Do samego końca nie było wiadomo, która z drużyn sięgnie po puchar. Przez chwilę wydawało się, że to Stal Gorzów jest na dobrej drodze, aby zdobyć złoty medal, jednak w 19. biegu zaprzepaścili swoje szanse, przegrywając z grudziądzką parą 1:5. Co więcej, podopieczni Stanisława Chomskiego przez ten wyścig nie zdołali się załapać nawet na podium mistrzostw.

Pierwszy tytuł w swojej historii zdobyli żużlowcy Motoru Lublin. Koziołki w składzie Kubera, Michelsen oraz Lampart w całych zawodach zdobyli 23 punkty. Bardzo wysoką formę zaprezentował Dominik Kubera, który przywiózł dla swojego zespołu aż 15 punktów i to on w dużej mierze był architektem tego zwycięstwa. Duńczyk zapisał na swoim koncie 8 oczek, natomiast Wiktor Lampart pojechał tylko w jednym wyścigu i nie zdołał zdobyć punktu.

O drugim miejscu na podium zadecydował bieg dodatkowy. Po wszystkich wyścigach Unia Leszno oraz GKM Grudziądz mieli po 21 punktów. Do ostatniego pojedynku jeden na jeden zostali wytypowani bracia Pawliccy. Górą okazał się młodszy z braci, Piotr, który zapewnił swojemu zespołowi dziesiąte srebro w historii klubu.

Podczas niedzielnych zawodów w Poznaniu bezkonkurencyjny okazał się Bartosz Zmarzlik. Dwukrotny mistrz świata zdobył dla Stali Gorzów 16 punktów, jednak to nie wystarczyło do wywalczenia medalu.

Słabo w rywalizacji mistrzostw Polski par klubowych spisali się żużlowcy z Poznania. Podczas zawodów było widać różnicę klas między zespołami z Ekstraligi a drugoligowcem. Najlepszy wśród zawodników Skorpionów był Kacper Gomólski, który zdobył 9 punktów. Fatalny występ zanotował Rune Holta, który w swoim pierwszym biegu wjechał w taśmę startową, później został wykluczony z powodu nierównego startu, a w swoim trzecim oraz czwartym wyścigu wyraźnie odstawał od reszty stawki.

Jonas Seifert-Salk: 1 (t,1)

14. PKO Poznań Półmaraton odbył się 3 kwietnia. Na ulice miasta wybiegło ponad 6 tys. zawodników, by zmierzyć się z dystansem 21,097 kilometra. Biegłeś w półmaratonie? Znajdź się na zdjęciach --->

14. PKO Poznań Półmaraton 2022 - ZDJĘCIA UCZESTNIKÓW. Biegłe...