MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W piłkarskiej trzeciej lidze czołówka trzyma się mocno. Na czele tabeli ciągle rezerwy Lecha

W trzeciej lidze kujawsko pomorsko-wielkopolskiej bez zmian. Czołowa trójka odniosła w 13. kolejce rozgrywek kolejne zwycięstwa. Nadal w tabeli prowadzi więc Lech II Poznań, który o trzy punkty wyprzedza Sokoła Kleczew oraz o sześć "oczek" beniaminka Grom Plewiska.

Jednym z ciekawszych spotkań w tej kolejce odbyło się w Kleczewie, gdzie Sokół pokonał Polonię Środa Wielkopolska 4:2. To już dziewiąte z rzędu zwycięstwo podopiecznych Tomasza Mazurkiewicza. Kleczewianie wygrali zasłużenie, a zadanie mieli o tyle łatwiejsze, że od 18. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Czerwoną kartką arbiter ukarał Radosława Barabasza, który nieprzepisowo zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję piłkarza Sokoła. Tuż przed końcem meczu czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie na ławce rezerwowych otrzymał także drugi piłkarz Polonii Łukasz Przybyłek, który opuścił boisko w 78. minucie. Poloniści nadal nie mogą się "przełamać" Nie pomogły również zmiany w wyjściowym składzie, których, w porównaniu z poprzednim meczem z Centrą Ostrów Wielkopolski, dokonał trener Czesław Owczarek.

Rezerwy Lecha pewnie wygrały 3:0 w Toruniu z Elaną, spadkowiczem z drugiej ligi. Podopieczni Patryka Kniata już po 24 minutach prowadzili 2:0 i mecz był praktycznie rozstrzygnięty, Dwie bramki dla lechitów strzelił Niklas Zulciak.

– Zagraliśmy bardzo mądrze i konsekwentnie, dokładnie tak jak sobie to zakładaliśmy przed meczem. Gratulacje dla zawodników za zrealizowanie planu taktycznego. Nasza wygrana ani przez moment nie była zagrożona, przy lepszej skuteczności wynik powinien być zdecydowanie wyższy. Cieszy powrót po długiej kontuzji Piotra Fontowicza, który zagrał tylko kilka minut, ale popisał się ładną asystą – powiedział po spotkaniu trener Lecha II Patryk Kniat.

W interesująco zapowiadających się derbach coraz lepiej radzący sobie beniaminek z Plewisk przed własną widownią pokonał Fogo Luboń 2:0. Wynik został ustalony już po 17 minutach. Tym razem gola nie strzelił Mateusz Klichowicz, ale nadal z 11 bramkami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Bardzo cenne zwycięstwo odniosła Unia Swarzędz, która w trzecich sobotnich derbach regionu wygrała na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec 2:1. Decydującego gola piłkarze ze Swarzędza zdobyli w ostatniej minucie.

Najwięcej, aż siedem bramek, zobaczyli kibice w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie Centra 5:2 wygrała z Notecianką Pakość. Gospodarze już do przerwy prowadzili 4:0, później nawet 5:0. Goście dopiero w samej końcówce zdołali zmniejszyć rozmiary porażki.

Spośród zespołów z Wielkopolski jeden punkt zdobyła jeszcze Polonia 1912 Leszno, przed własną widownią remisując 1:1 ze Startem Warlubie. Natomiast GKS Dopiewo doznał kolejnej porażki – 0:1 w Solcu Kujawskim. Podopieczni Sławomira Dyzerta w tabeli wyprzedzają tylko Cuiavię Inowrocław, która jednak odniosła drugie zwycięstwo z rzędu.

13. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Nielba Wągrowiec – Unia Swarzędz 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 Tomasz Klepacz (15), 1:1 Patryk Łagodziński (86), 1:2 Konrad Zandrowicz (90).

Sokół Kleczew – Polonia Środa Wielkopolska 4:2 (3:1). Bramki: 1:0 Krystian Sobieraj (10), 2:0 Arkadiusz Bajerski (32), 2:1 Łukasz Przybyłek (39), 3:1 Bajerski (42), 4:1 Sobieraj (57). 4:2 Jakub Solarek (90).

Grom Plewiska – Fogo Luboń 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 Dominik Fierlej (5), 2:0 Ernest Maćkowiak (17. karny).

Centra Ostrów Wielkopolski – Notecianka Pakość 5:2 (4:0). Bramki: 1:0 Tomasz Adamczyk (13), 2:0 Jacek Pacyński (15), 3:0 Tomasz Adamiak (31), 4:0 Szymon Kucharski (440, 5:0 Pacyński (56), 5:1 Adrian Wysocki (79), 5:2 Dawid Zdrojewski (86).

Polonia 1912 Leszno - Start Warlubie 1:1 (1:0). Bramki: 1:0 Bogumił Ceglarek (7), 1:1 Przemysław Sulej (50).

Elana Toruń – Lech II Poznań 0:3 (0:2). Bramki: 0:1 Niklas Zulciak (14), 0:2 Jakub Kapsa (24), 0:3 Zulciak (87).

Unia Solec Kujawski – GKS Dopiewo 1:0 (0:0). Bramka:
Dawid Paczkowski (51).

Pogoń Mogilno – Wda Świecie 2:4 (0:2). Bramki: 0:1 Łukasz Subkowski (16), 0:2 Patryk Urbański (30), 0:3 Radosław Mik (47), 0:4 Sergiusz Kot (83), 1:4 Patryk Straszewski (87), 2:4 Krzysztof Szal (89).

Cuiavia Inowrocław – Włocłavia Włocławek 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 Dawid Kwiatkowski (16), 1:1 Michał Zawada (21), 2:1 Piotr Timm (69. karny).