Hurkacz wyszedł z opałów. Trudna przeprawa Polaka w Rzymie

Filip Bares
Filip Bares
epa/pap
Hubert Hurkacz wygrał we wtorek z Argentyńczykiem Sebastianem Baezem 5:7, 7:6 (4), 6:4 i awansował do półfinału turnieju ATP 1000 w Rzymie.

Spis treści

Droga do meczu

Argentyńczyk Sebastian Baez w poniedziałek pokonał Duńczyka Holgera Rune 2:6, 6:2, 6:3, mimo przegrania pierwszych czterech gemów.

Wcześniej rozstawiony z numerem siódmym Hurkacz wygrał z innym Argentyńczykiem Tomasem Martinem Etcheverrym 7:6 (9-7), 6:2. Z zajmującym 19. miejsce w rankingu ATP i startującym w Rzymie z numerem 17. Baezem wcześniej nie grał.

Trudny mecz Hurkacza

Wtorkowy mecz zdecydowanie lepiej zaczął Baez. Argentyńczyk przełamał Polaka już w pierwszym gemie. Prowadząc 2:0 miał kolejną szansę na przełamanie, ale tym razem Hurkacz stanął na wysokości zadania. Wrocławianin odrobił straty w ósmym gemie, gdy wykorzystał swojego jedynego breaka w tym secie. Przy stanie 5:5 Baez wspiął się jednak na wyżyny swoich umiejętności i wygrał gem serwisowy Polaka do zera, a w kolejnym po drugiej piłce setowej wygrał partię 7:5.

Niestety, dla Hurkacza początek kolejnej odsłony wyglądał podobnie do tej pierwszej. Polak natychmiast przegrał swoje podanie i musiał gonić rywala. Tym razem dogonił go w szóstym gemie, gdy doprowadził do remisu 3:3. W kolejnym Baez miał szansę na przełamanie, ale jej nie wykorzystał. Do końca seta obaj tenisiści nie mogli się nawzajem przełamać i ostatecznie w tie-breaku górą był Polak 7-4.

W decydującej odsłonie mieliśmy już tylko jedno przełamanie. Przy stanie 2:2 Hurkacz wykorzystał jedynego breaka w tym secie co pozwoliło mu na wygranie partii 6:4 i całego meczu.

ATP Rzym 2024

We Włoszech zabrakło wicelidera światowego rankingu i faworyta gospodarzy Jannika Sinnera, który musiał się wycofać z powodu bólu biodra, oraz trzeciego na liście ATP Hiszpana Carlosa Alcaraza, który wciąż ma kłopot z prawym przedramieniem.

Turniej Masters 1000 w Rzymie to ostatni znaczący sprawdzian dla światowej czołówki przed rozpoczynającym się 26 maja w Paryżu wielkoszlemowym French Open.