Ruch Chorzów - Widzew Łódź 2:3. Ponad 50 tysięcy kibiców oglądało mecz na Stadionie Śląskim. Dwunaste zwycięstwo łodzian

bart, ww
W spotkaniu 29. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew pokonał na Stadionie Śląskim w Chorzowie Ruch 3:2 (1:0). To nie był mecz stojący na zbyt wysokim poziomie, ale w końcu padło w nim pięć goli. Było kilka przerw w grze, spowodowanych odpaleniem rac przez kibiców. Na obiekcie zebrało się aż 50087 fanów obu zespołów. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca odnieśli dwunaste w tym sezonie, a trzecie na wyjeździe zwycięstwo i zajmują ósmą pozycję w tabeli. 27 kwietnia (sobota, godzina 20) łodzianie rozpoczną na stadionie przy al. Piłsudskiego starcie z Rakowem Częstochowa.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź na żywo

strona wymaga odświeżania

RUCH CHORZÓW2
WIDZEW ŁÓDŹ3

KONIEC MECZU - Ruch przegrywa z Widzewem 2:3. W końcówce spotkania mogło się zdarzyć dosłownie wszystko, ale ostatecznie łodzianie ,,dowieźli" korzystny rezultat.
90+34 min - GGGOOOLLL!!! Dla Ruchu!!! Po indywidualnej akcji i rykoszecie Gikiewicza ponownie pokonuje Kozak. Ruch-Widzew 2:3.
90+33 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Schodzą Pawłowski i Alvarez, wchodzą Diliberto i Kun.
90+31 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Z 11 metrów pewnie uderza Pawłowski. Ruch - Widzew 1:3.
90+30 min - Karny dla Widzewa. Sędzia podbiegł do monitora VAR i ocenia, że piłka po centrze Rondicia trafiła w odsunięty od ciała łokieć jednego z zawodników Ruchu.
90+28 min - Kolejna przerwa w grze. Tym razem spowodowane interwencją medyczną przy jednym z piłkarzy Ruchu.
90+27 min - Żółta kartka dla Pawłowskiego za uderzenie łokciem Wójtowicza.
90+25 min - Zmiana w Ruchu. Bartolewskiego zastępuje Feliks.
90+24 min- Wreszcie ładna akcja widzewiaków. Po podaniu Ciganiksa kończy ją uderzeniem w boczną siatkę Pawłowski.
90+23 min - Widzew prezentuje się obecnie fatalnie. Wygląda na to, jak by zapraszał chorzowian we własne pole karne.
90+20 min - Niecelne uderzenie Josemy.
90+19 min - Żółta kartka dla Alvareza.
90+16 min - Gikiewicz radzi sobie ze strzałem Wójtowicza.
90 +16 min - Mecz zostaje wznowiony. Na mniej więcej kwadrans.
90+15 min - Piłkarze wracają na murawę.
90+10 min - Sędziowie chcieliby dokończyć mecz. Jeśli to się uda, mecz potrwa jeszcze około 15 minut od jego wznowienia.
90 min - Piłkarze schodzą z boiska do tunelu. Zanosi się na to, że przerwa potrwa dłużej.
86 min - Kolejna przerwa w meczu.
85 min - Żółta kartka dla Stępińskiego, który odpychał Cybulskiego.
82 min - Przytomna interwencja we własnym polu karnym Ibizy.
82 min - Bliski szczęścia w polu karnym był Ciganiks.
81 min - Zmiana w Widzewie. Ciganiks zmienia Klimka.
77 min - GGGOOOLLL!!! Dla Ruchu!!!! Po akcji prawą stroną Vlkanova zagrywa w pole karne z prawej strony, Cybulski nie sięga piłki, a ta trafia pod nogi Kozaka, który nie daje szans Gikiewiczowi. Ruch - Widzew 1:2.
75 min - Podwójna zmiana w Widzewie. Wchodzą Cybulski i Rondić, schodzą Nunes i Sanchez.
74 min - Mecz został wznowiony.
70 min - Podwójna zmiana w Ruchu. Wchodzą Vlkanova i Starzyński, schodzą Letniowski i Szczepan.
67 min - Kolejna przerwa w meczu.
66 min - Wielka szansa dla gości. Ale Pawłowski nie finalizuje kontry widzewiaków.
64 min - Mecz na Stadionie Śląskim ogląda na żywo 50087 kibiców. To nowy rekord ligowej frekwencji w Polsce w XXI wieku. Sympatyków Widzewa jest około 19000.
62 min - Zmiana w Ruchu. Kozak zastępuje Monetę.
61 min- niecelne uderzenie Silvy.
60 min - Rożny dla łodzian.
60 min - Wybieg Gikiewicza.
56 min - Gramy dalej.
54 min - Sędzia przerywa mecz w związku z odpaleniem rac przez kibiców.
49 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Fatalny błąd popełnia Stipica, który podaje piłkę... Sanchezowi. Ten opanowuje piłkę i omal nie rozrywa siatki. Ruch - Widzew 0:2.
47 min - Niepilnowany Sikora uderza z dystansu, Gikiewicz odbija piłkę, ale Wójtowicz nie ma szans na dobitkę.
POCZĄTEK II POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Ruchu z Widzewem. Zapraszamy na relację.
KONIEC I POŁOWY - Do przerwy Ruch przegrywa z Widzewem 0:1. Zapraszamy na relację po przerwie.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa co najmniej minutę dłużej.
45 min - Żółta kartka dla Nunesa.
44 min - Faul na Klimku.
43 min - Po centrze Monety strzela Letniowski. Na szczęście, niecelnie.
41 min - Techniczne uderzenie Alvareza zza pola karnego.
38 min - Zablokowane uderzenie Bartolewskiego.
36 min - Pawłowski przechwytuje piłkę po stracie Letniowskiego. Podaje do Klimka, a ten strzela lewą nogą. W efekcie róg dla łodzian.
33 min - Niecelne uderzenie Monety.
31 min - Żółta kartka dla Ibizy za faul na Szczepanie.
28 min - Gikiewicz łapie piłkę po główce Novothnego.
27 min - Stipica piąstkuje po rożnym Alvareza.
24 min - Ładna akcja łodzian. Uderza Klimek, broni Stipica.
21 min - Ależ okazja dla Ruchu. Ale Moneta nie trafia z bliska w bramkę. Wcześniej bardzo precyzyjnie dośrodkował Letniowski.
18 min - Akcja Pawłowskiego zakończona zaskakującym uderzeniem. Stipica lekko tracą piłę, a ta trafia w spojenie słupka z poprzeczką. W efekcie róg dla gości.
16 min - Gdyby Szota przeciął głową lot piłki w polu karnym, byłoby już 0:2. Z wolnego centrował Pawłowski.
15 min - Tym razem faul Stępińskiego na Klimku.
14 min - Faulowany Alvarez.
11 min - Stipica z trudem wybija piłkę
10 min - Gikiewicz łapie piłkę po dośrodkowaniu.
8 min - Akcja Nunesa, ale Stipica łapie piłkę.
7 min - Po akcji Szczepana lewą stroną obok słupka główkuje Novothny.
6 min - Ruch za wszelką cenę próbuje odrobić straty.
5 min - Hanousek umiejętnie odczytał intencje Monety we własnym polu karnym.
2 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Akcję rozpoczął Alvarez. Później Sanchez podał do Pawłowskiego, a ten mimo asysty kilku rywali zagrał do Silvy. Uderzenie Portugalczyka lewą nogą z kilku metrów było nie do obrony. Ruch-Widzew 0:1.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Ruchu z Widzewem. Zapraszamy na relację.

Godz. 17.28 - Oba zespoły już na murawie. Ruch na niebiesko, Widzewa na czerwono.

Godz. 17.20 - Spośród drużyn, które aktualnie występują w ekstraklasie, jedynie trzy walczyły z Widzewem częściej, niż Ruch. Bilans spotkań między tymi utytułowanymi klubami jest korzystniejszy dla łodzian. Sobotnie starcie na Stadionie Śląskim będzie 74. oficjalnym starciem. 30-krotnie zwyciężał Widzew, 23-krotnie Ruch, natomiast 20-krotnie rezultat jest nierozstrzygnięty (bilans bramkowy: 89-103 dla zespołu z Górnego Śląska). Natomiast jeśli chodzi o mecze rozegrane wyłącznie w krajowej elicie, to łodzianie wygrali 23-krotnie, chorzowianie 18-krotnie, a dwudziestokrotnie był remis (gole: 70-75).

Godz. 17.14 - Poza meczową kadrą na ten mecz znaleźli się: Jan Krzywański, Jakub Szymański, Juljan Shehu, Mato Milos, Dawid Tkacz, Paweł Kwiatkowski, Sebastian Kerk, Lirim Kastrati oraz Filip Przybułek. Chory jest Dawid Tkacz, natomiast Sebastian Kerk z powodu przeciążenia w trakcie mikrocyklu pracuje indywidualnie z klubowymi fizjoterapeutami.

Godz. 17.09 - Skład Ruchu: Stipica – Stępiński, Szymański, Josema – Wójtowicz, Letniowski, Sikora, Bartolewski – Novothny, Moneta – Szczepan. Ławka rezerwowych: Buchalik – Szur, Sadlok, Foszmańczyk, Starzyński, Barański, Feliks, Vlkanova, Kozak.

Godz. 17.05 - Znamy wyjściowy skład Widzewa. Zagrają: Gikiewicz – Szota, Żyro, Ibiza, Silva – Nunes, Hanousek, Alvarez, Klimek – Pawłowski, Sanchez. Ławka rezerwowych: Krajcirik – Zieliński, Ciganiks, Diliberto, Kun, Dawid, Cybulski, Terpiłowski, Rondić.

Godz. 16 - Na mecz Widzewa z Ruchem w Chorzowie wybrało się około 20 tysięcy kibiców łódzkiego klubu. To absolutny rekord, który być może nigdy nie zostanie pobity. Tak jak i rekord frekwencji na meczu w ekstraklasie. Zapraszamy na relację na żywo z meczu Ruch - Widzew.