MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłkarska trzecia liga: Unia Swarzędz zwyciężyła na stadionie lidera w Rypinie

Krzysztof Maciejewski
Coraz ciekawsza staje się rywalizacja w piłkarskiej trzeciej lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Do zakończenia rozgrywek pozostało 10 kolejek, a że nie ma zdecydowanych faworytów, wszystko jeszcze może się zdarzyć.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Piłkarska druga liga: W Turku huśtawka nastrojów w derbach Tura z Calisią
Piłkarska druga liga: Jarota Hotel przegrał z Miedzią Legnica

Najważniejsze rozstrzygnięcie, sprawa awansu do drugiej ligi, wciąż pozostaje otwarta za sprawą piłkarzy Unii Swarzędz, którzy w Wielką Sobotę postarali się o sporą niespodziankę wygrywając na wyjeździe z prowadzącym w tabeli Lechem Rypin 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zespołu trenera Jakuba Ostrowskiego strzelił w 76. minucie Marek Gołembowski, który po indywidualnej akcji Mateusza Maruniaka znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i posłał piłkę do siatki.

TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ O PIŁCE NOŻNEJ. KLIKNIJ!

Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartką (po drugiej żółtej) w 56. minucie ukarany został obrońca Mariusz Ragaman. Zwłaszcza od tego momentu lechici nie potrafili poradzić sobie z unistami, ale podkreślić trzeba, że piłkarze Unii od początku nie ustępowali faworyzowanym rywalom.

Porażkę lidera wykorzystali najgroźniejsi rywale podopiecznych Sławomira Suchomskiego, Polonia Środa Wielkopolska oraz Sokół Kleczew, które zmniejszyły straty do zespołu z Rypina do czterech punktów. Poloniści przywieźli pełną zdobycz z Brodnicy, gdzie po golach Michała Stańczyka i Krystiana Pawlaka pokonali tamtejszą Spartę 2:1. Piłkarze ze Środy już do przerwy prowadzili 2:0, a gospodarze honorową bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie.

Kleczewianie, w pierwszym tej wiosny występie przed własną widownią. nie mieli kłopotów z Piastem Kobylin i wygrali w pełni zasłużenie 3:0. Gdyby podopieczni Andrzeja Ostańskiego zaprezentowali lepszą skuteczność, mogli wygrać znacznie wyżej, choć także goście kilka razy zagrozili bramce Daniela Szczepankiewicza.

Przerwana została zwycięska passa GKS Dopiewo. Zespół trenera Marka Pawłowskiego zatrzymała Polonia 1912 Leszno. Derby w Lesznie przyniosły remis 1:1. Przyjezdni w czwartej minucie objęli prowadzenie po strzale Jakuba Budzynia, ale leszczynianie jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania za sprawą Artura Krawczyka (28. minuta). Była to zarazem pierwsza bramka stracona wiosną przez piłkarzy z Dopiewa.

Poza meczem derbowym w Kleczewie, spośród wielkopolskich drużyn komplet punktów stracił tylko Górnik Konin. Koninianie wprawdzie pierwsi zdobyli bramkę w Świeciu w spotkaniu z Wdą, ale prowadzeniem cieszyli się zaledwie kilkadziesiąt sekund. W okresie następnych trzech minut to gospodarze strzelili dwa gole i zwycięstwa nie pozwolili sobie odebrać, jeszcze podwyższając rezultat i wygrywając ostatecznie 3:1

W 20. kolejce najefektowniejsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Cuiavii Inowrocław, którzy pokonali w Koronowie 4:0 Victorię, najsłabszy zespól rozgrywek.

20. kolejka trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej
Lech Rypin - Unia Swarzędz 0:1 (0:0). Bramka:
Marek Gołebowski (76).
Sparta Brodnica - Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (0:2). Bramki: 0:1 Michał Stańczyk (17), 0:2 Krystian Pawlak (31), 1:2 Szymon Ciechowski (90+2).
Wda Świecie - Górnik Konin 3:1 (0:0). Bramki: 0:1 Adam Kosmala (54), 1:1 Łukasz Subkowski (55), 2:1 Daniel Grzywaczewski (57), 3:1 Łukasz Subkowski (68).
Victoria Koronowo - Cuiavia Inowrocław 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 Billy Abbott (42), 0:2 Billy Abbott (52), 0:3 Billy Abbott (56), 0:4 Bartosz Gralewski (77).
Sokół Kleczew - Piast Kobylin 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Jakub Dębowski (12), 2:0, Jacek Kopaniarz (60), 3:0 Paweł Lisiecki (90+2).
Polonia 1912 Leszno - GKS Dopiewo 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 Jakub Budzyń (4), 1:1 Artur Krawczyk (28).
Notecianka Pakość - SAPA Lubuszanin Trzcianka 1:1 (1:1). Bramki: 1:0 Dariusz Słupski (10), 1:1 Michał Wawszczak (18).
Unia Janikowo - Chemik Bydgoszcz 3:0, walkower.