Piłkarki Medyka Konin blisko awansu do fazy play-off Ligi Mistrzyń!

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarki Medyka Konin blisko awansu do fazy play-off Ligi Mistrzyń!/ Zdjęcie ilustracyjne Andrzej Muszynski
Piłkarki Medyka POLOmarket Konin są bardzo bliskoa wansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń.. W czwartek, w drugiej serii spotkań rozgrywanego w Koninie i Kleczewie turnieju fazy grupowej LM (grupa VII) drużyna Medyka POLOmarket odniosla drugie zwycięstwo gromiąć na stadioniue im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie mitrza Irlandii Wexford Youths Women’s FC 6:0 (2:0) i z kompletem punktów zdecydowanie prowadzi w tabeli.

Mecz bardzo szybko ułożył się po myśli koninianek, bo już w 5 minucie zrobiło się 1:0. Bohaterka Wexford Youths z pierwszego meczu Jessica Gleeson wybijała piłkę trak niefortunnie, że ta odbiła się od Katarzyny Daleszczyk i wpadła do bramki zaskoczonej Mary Kelly.
Na 2:0 podwyższyła wynik Aleksandra Sikora, która w 38. minucie skierowala do siatki piłkę odbitą przez bramkarkę przeciwniczek po strzale Agaty Tarczyńskiej.

Do przerwy koninianki zdecydowanie przeważały, rywalki przez całą pierwszą połowę nie potrafiły oddać celnego strzalu na bramkę Anny Szymańskiej. Dopiero tuż przed przerwą, już w doliczonym czasie gry, mistrzynie Irlandii były bliskie zdobycia gola. Po rzucie rożnym piłka "zatańczyła" na linii bramkowej, ale do siatki Medyka POLOmarket na szczęście nie wpadła.
Po zmianie stron początkowo zaatakowały mistrzynie Irlandii, ale bez efektu. Skuteczniejsze okazały się mistrzynie Polski. Wprawdzie koninianki nie wykorzystały kilku dogodnych sytuacji strzeleckich, a w 62 minucie drużynę z Irlandii przed utratą gola uratowała poprzeczka, ale w 67 minucie było 3:0. Pięknym strzałem nie do obrony popisała się Patrycja Balcerzak. W końcówce mistrzynie Polski dołożyły jeszcze trzy bramki gromiąc wcale nie tak słabego przeciwnika. Drugie trafienia dołożyły Katarzyna Daleszczyk i Patrycja Balcerzak, a jedno Agata Tarczyńska.

W innym czwartkowym meczu, rozegranym na Stadionie Miejskim w Kleczewie, walijski Cardiff Met Ladies przegrał z mistrzem Litwy Gintra Universitetas Szawle 1:5 (1:2). Bramki dla zwyciężczyń zdobyły: Rebecca Elloh - 2 (8, 13):, Ange Nguessan.(66), Hannah Billingham (77. samobójcza) oraz Rita Akaffou (79), natomiast honorowego gola dla pokonanych strzeliła Erin Murray (23). W 76 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarana została Stephanie Turner, zawodniczka Cardiff Met Ladies W zespole litewskim cały mecz rozegrała byla piłkarka Medyka POLOmarket Konin Laetitia Chapeh Yimga.
Po dwóch kolejkach spotkań w tabeli prowadzi Medyk POLOmarket Konin - 6 pkt (bramki 11:0) przed Wexford Youths Women's: - 3 pkt (1:6), Gintra Universitetas Szawle - 3 pkt (5:2) oraz Cardiff Met Ladies - 0 pkt (1:10).

Turniej zakończy się w niedzielę. W ostatnich meczach,rozgrywanych równocześnie o godzinie 17, w Koninie mistrzynie Polski zagrają z mistrzyniami Litwy, natomiast w Kleczewie mistrzynie Walii grać będą z mistrzyniami Irlandii. Transmisje na żywo na portalu LM.pl oraz w telewizji internetowej KPSport Podopiecznym trenera Romana Jaszczaka, żeby zapewnić sobie zwycięstwo w turnieju i drugi z rzędu awans do 1/16 finału Ligi Mistrzyń, wystarczy remis, a w przypadku bardzo prawdopodobnej wygranej Irlandek z Walijkami nawet trzybramkowa porażka.
Spotkania 1/16 finału odbędą się 7/8, a rewanże 14/15 października. Losowanie par 20 sierpnia w siedzibie UEFA w szwajcarskim Nyonie.

Wexford Youths Women's - Medyk POLOmarket Konin 0:6 (0:2)

Bramki: 0:1 Katarezyna Daleszczyk (5), 0:2 Aleksandra Sikora (38), 0:3 Patrycja Balcerzak (67), 0:4 Daleszczyk (82), 0:5 Balcerzak(84), 0:6 Agata Tarczyńska (85)

Wexford Youths Women's:: Mary Kelly - Jessica Gleeson, Ruth Fahy, Edel Kennedy, Claire O'Riordan (77. Rebekah Cassin), Carol Breen (39. Kylie Murphy), Ciara Rossiter, Emma Hansberry, Aisling Frawley, Nicola Sinott, Maria Delahunty (60.Linda Douglas).

Medyk POLOmarket : Anna Szymańska -Dagmara Grad (86. Gabriela Grzywińska), Nikoleta Nikolić, Radoslava Slavcheva, Maria Ficzay - Katarzyna Daleszczyk,Patrycja Balcerzak, Paulina Dudek (78.Natalia Pakulska), Aleksandra Sikora - Anna Gawrońska, Agata Tarczyńska (86.Jelena Sturanpwić),

żółte kartki: Grad - Murphy, Fahy, Kennedy, Cassin.