Piękny strzał pozbawił Warty Poznań trzech punktów. Zobacz, jak oceniliśmy Zielonych

Warta Poznań po raz czwarty w tym sezonie musieli uznać wyższość przeciwnika.
Warta Poznań po raz czwarty w tym sezonie musieli uznać wyższość przeciwnika. Waldemar Wylegalski
Warta Poznań po raz kolejny w tym sezonie musiała uznać wyższość rywala. Po niezbyt ciekawej pierwszej połowie i nieco lepszej drugiej części spotkania piłkarze Zielonych przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:1. Ozdobą niedzielnego spotkania była bramka Tomasza Makowskiego, który strzałem z 25 metrów pokonał Jędrzeja Grobelnego.

Mecz Zielonych z Zagłębiem Lubin rozpoczął niedzielne zmagania w ekstraklasie. Podopiecznych trenera Dawida Szulczka czekało niezmiernie trudne zadanie, aby wywieźć z Dolnego Śląska choćby punkt. Warciarze pojechali do Lubina bez trzech podstawowych zawodników: Adama Zrelaka, Jakuba Kiełba oraz Michała Kopczyńskiego. Dodatkowo Miedziowi w tym sezonie są niepokonani na własnym obiekcie, natomiast poznaniacy w kratkę radzą sobie na terenie rywala, zdobywając do tej pory cztery punkty.

Pierwszy połowa upłynęła głównie w środku pola. Warta na początku próbowała dłużej utrzymać się przy piłce, co nie wychodzi jej w tym sezonie najlepiej. Poznaniacy dużo lepiej czują się w grze z kontrataku. Dlatego też próżno było szukać zawodników w białych koszulkach pod polem karnym Sokratina Dioudisa.

Zobacz oceny piłkarzy Warty:

Po pierwszych 45 minutach kibice, niektórzy kibice mieli prawo przymrużyć oko, bowiem na boisku nie działo się absolutnie nic, co wymagałoby odnotowania. Najlepiej skomentował pierwszą część gry Mateusz Rokuszewski z Canal+ Sport, który ironicznie napisał na Twitterze "Rozrywka", dorzucając do posta zdjęcie ze statystykami strzałów pierwszej połowy.

Druga połowa była już lepsza. Oglądaliśmy celne strzały po obu stronach, a także i bramki. A w zasadzie to bramkę, którą zdobył Tomasz Makowski z Zagłębia Lubin. Ten gol zaważył o tym, że warciarze wracają z Dolnego Śląska bez punktu.

Kristoffer Velde jak ma dzień, to warto kupić bilet, by zobaczyć jego popisyZobacz oceny zawodników Lecha Poznań --->

Lech Poznań - Stal Mielec 2:1 Velde i Marchwiński poprowadzi...

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]