Ósme zwycięstwo z rzędu siatkarek Enei Energetyka Poznań. Na podopieczne Marcina Patyka nie ma mocnych w I lidze

Od 16 listopada siatkarki Enei Energetyka są niepokonane w I lidze. W niedzielę energetyczne dziewczyny odprawiły z kwitkiem San Pajdę, czyli wygrały już po raz ósmy z rzędu i umocniły się na pozycji wicelidera. Siatkarki z Jarosławia dzień później sensacyjnie wygrały bez straty seta w hali niepokonanego dotychczas lidera rozgrywek, Jokera Świecie.

Dla poznanianek kolejne zwycięstwo było równie ważne jak rewanż za porażkę 0:3 z pierwszej rundy na parkiecie beniaminka z Jarosławia. Plan został zrealizowany w 100 procentach, choć w drugim secie przytrafił się gospodyniom poważny przestój (od stanu 15:7 rywalki doprowadziły do remisu 16:16).

– Miałyśmy w pamięci tamtą porażkę, ale też chciałyśmy potwierdzić, że w nowym roku nie straciłyśmy formy. A kryzys w drugim secie przezwyciężyłyśmy zespołowością. Nie mamy w składzie kogoś, kto seriami zdobywa punkty. Mamy za to mentalność kolektywu, który nie poddaje się w każdych okolicznościach – tłumaczyła Kinga Dybek, przyjmująca Enei Energetyka.

W trudnych chwilach miejscowym nie tylko pomagała mocna psychika, ale również siatkarskie rzemiosło. Świetnie w kluczowych momentach broniła, grająca na pozycji libero, Agata Nowak, a seria bloków Adrianny Muszyńskiej odbierała rywalkom ochotę do gry. W trudnych chwilach dobrze też rozgrywała piłkę Ewelina Tobiasz.

– Blok i obrona przesądziły o tym, że w końcówkach setów to my byłyśmy skuteczniejsze – przyznała z kolei Joanna Sikorska, atakująca Enei Energetyka.

SMS PZPS I Spała przegrał z kolei z Krispolem Września 0:3 w I lidze siatkarzy. Gospodarze tylko w pierwszym secie toczyli równą walkę z naszą ekipą. W pozostałych partiach to pomarańczowi dyktowali warunki gry. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się też wygraną wrześnian (3:1).

I liga kobiet: Enea Energetyk Poznań – San-Pajda Jarosław 3:0 (25:22, 25:22, 25:21)
Enea Energetyk: Jurczyk, Dreczka, Dybek, Tobiasz, Adrianna Muszyńska, Sikorska, Nowak (libero) oraz Omelaniuk, Bogdanowicz.
MVP: Agata Nowak.
I liga mężczyzn: SMS PZPS Spała – Krispol Września 0:3 (25:27, 13:25, 13:25)
Krispol: Jóźwik, Lorenc, Frankowski, Narowski, Brzóstowicz, Tomczak, Dzierżyński (libero) oraz Biesek, Kalinowski, Linda, Krawiecki.