Lech Poznań pokonał w sobotę Cracovię Kraków
Lech Poznań pokonał w sobotę Cracovię Kraków Marek Zakrzewski
Oceniamy lechitów po wygranym meczu z Cracovią Kraków. Średnia ocena - 5,81.

Jasmin Burić - 6
Bośniak jest w dobrej formie. Nie boi się gry na przedpolu, odważnie wychodzi do dośrodkowań i często wyręcza swoich stoperów. W 59 minucie uratował Lecha od straty gola wygrywając pojedynek z Budzińskim

Marcin Kikut - 7
Grał jak zwykle bardzo ambitnie. Jego rajdy prawą stroną robiły różnicę. Asystował przy golu Rudniewa, ale powinien mieć dwie asysty. Wyłożył też piłkę jak na tacy Ubiparipowi, ale Serb nie wykorzystał jego podania

Lech Poznań na gloswielkopolski.pl - wyniki, komentarze, transfery, zapowiedzi

Hubert Wołąkiewicz - 5
W wyjściowej jedenastce był co prawda Arboleda, ale z powodu kontuzji mięśnia już w 7 min. opuścił boisko. O Wołąkiewiczu można powiedzieć, że jest zawsze tam gdzie leje się krew. Po meczu wyglądał jak bokser, ale takich walczaków Lech potrzebuje

Marcin Kamiński - 5
Tym razem słabszy mecz, "Kamykowi" i Wołąkiewiczowi przytrafiło się kilka błędów. A to źle obliczył lot piłki, a to pozwolił się wyprzedzić rywalowi. Nie był w sobotę zaporą nie do przejścia, krakowianie mieli kilka wymarzonych sytuacji.

Luis Henriquez - 7
Miał kilka prostych strat, ale w sumie rozegrał bardzo dobre spotkanie. Zaliczył asystę przy pierwszym golu, parę razy dobrze dośrodkował. Gra obu bocznych obrońców mogła się w sobotę podobać.

Dimitrije Injać - 5
To był najlepszy jego mecz w tym roku. Wreszcie po przejęciu piłki potrafił szybko i celnie podać do przodu. Nie wszystko mu wychodziło, popełniał błędy w obronie, ale w porównaniu z poprzednimi występami, widać o niego wzrost formy

Rafał Murawski - 5
W pierwszej połowie rozpoczął podaniami na skrzydło dwie akcje po których Lech strzelił bramki. Ale poza tym miał też sporo niepotrzebnych strat. Po zmianie stron nie mógł złapać rytmu gry. To chyba skutki kontuzji

Mateusz Możdżeń - 7
Jeden z bohaterów starcia z Cracovią. Strzelił pierwszego gola, asystował przy drugim trafieniu. Duzo biegał, walczył, pokazał, że bardzo zależy mu na występach w wyjściowej jedenastce. Oby tak dalej!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Mateusz Możdżeń: Mogę być nawet "zapchajdziurą"
Lech-Cracovwia: Poznaniacy obstawiali 2:0 [ZDJĘCIA, SONDA]
Lech Poznań - Cracovia Kraków: Komentarze trenerów [FILMY]

Bartosz Ślusarski - 6
Pracuje dla drużyny i to się może podobać. Walczy z obrońcami i przez to więcej miejsca mają Ubiparip i Rudniew. Szkoda, że swój dobry występ nie udokumentował golem. Najlepszą miał w drugiej połowie, ale strzelił z bliska głową nad bramką

Vojo Ubiparip - 5
Wreszcie się odblokował! Strzelił piękną bramkę Poprzedniego gola w ekstraklasie zdobył niemal rok temu 1 kwietnia 2010 roku (ze Śląskiem). Wczoraj mógł zaliczyć hat-tricka, ale w drugiej połowie był rozkojarzony. Za to obniżamy mu notę

Artjom Rudniew - 6
Nie jest już tak osamotniony w polu karnym jak w czasach gdy zespół prowadził Bakero. Widać, że pomaga mu wsparcie kolegów. Chce się dobrze sprzedać i dlatego dużo biega. Zdobył 20. gola, pierwszego w tym roku z gry

Zmiennicy: Aleksandar Tonew - wszedł na boisku i sprawiał wrażenie bardzo zagubionego. Większość zagrań miał nieudanych Patryk Wolski - zaliczył debiut w ekstraklasie . Widać, że trema trochę plątała mu nogi. W następnym meczu będzie lepiej Skala ocen: 1-10.