MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niespodziewany, ale bardzo cenny sukces MKS Poznań w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych

Zespoły pierwszej ligi mężczyzn rozegrały przedostatnią kolejkę pierwszej rundy rozgrywek. W najciekawszym spotkaniu bardzo cenne, choć nieoczekiwane zwycięstwo odniósł MKS Poznań, który przed własną widownią pokonał wyżej notowanego Wolsztyniaka 31:25.

Podopieczni trenera Domana Leitgebera zagrali bardzo dobrze w obronie, skutecznie w ataku, co już do przerwy zaowocowało ośmiobramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, zdobywając bardzo ważne dwa punkty, dzięki którym oddalili się nieco od strefy spadkowej.

Miłą niespodziankę sprawił też Real Astromal Leszno remisując na wyjeździe Piotrkowianinem 28:28. Mecz w pierwszej i drugiej połowie układał się bliźniaczo. Miejscowi na początku osiągali kilkubramkową przewagę, by w końcówce ją stracić. Gospodarze mieli po meczu duże pretensje do arbitrów, nie zmienia to jednak faktu, że podopiecznym Ryszarda Kmiecika należą się słowa uznania za walkę do ostatnich sekund. Leszczynianie mogli nawet wygrać, ale w ostatniej akcji Dawid Wesołek popełnił błąd w ataku.

W grupie B ważne zwycięstwo odniósł MKS Kalisz wygrywając u siebie z AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 32:24. Kaliszanie kłopoty mieli jedynie w pierwszej połowie. Po 20 minutach przegrywali nawet 6:9, a do przerwy prowadzili tylko jedną bramką. W drugiej odsłonie zespół Mateusza Różańskiego nie pozwolił już gościom rozwinąć skrzydeł.

Ostrovia była bez szans w wyjazdowej konfrontacji z pewnie zmierzającą do Superligi Gwardią Opole ulegając pozostającemu z kompletem zwycięstw liderowi 28:44. Po kwadransie był wprawdzie remis 6:6, ale następnie gospodarze zdobyli sześć bramek z rzędu i przewagi już nie roztrwonili. Do przerwy Gwardia wygrywała 19:14, a po zmianie stron dominowała już niepodzielnie zwyciężając różnicą aż 16 trafień.

MKS Poznań – Wolsztyniak 31:25 (18:10). Najwięcej bramek dla MKS Poznań: Tokaj 7, Niedzielski 6, Leder 6, Przedpełski 5; dla Wolsztyniaka: Wajs 5, Rogoziński 4, Chrapa 4, Kuta 4, Pietruszka 3, Raczkowiak 3.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – Real Astromal Leszno 28:28 (14:14)
. Najwięcej bramek dla Realu Astromalu: M. Wierucki 8, Łuczak 4, Giernas 3, Krystkowiak 3, H. Szkudelski 3, Wesołek 3.

MKS Kalisz – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 32:24 (14:13). Najwięcej bramek dla MKS Kalisz: Krzywda 6, Surosz 5, Wawrzyniak 4, Sieg 4, Nowakowski 4, Gomółka 4, Adamski 3.

Gwardia Opole – Ostrovia 44:28 (19:14). Najwięcej bramek dla Ostrovii: Tomczak 10, Galewski 7, P. Dutkiewicz 5, Kierzek 2.