MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lech Poznań U-19 gromi na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz i utrzymuje pozycję lidera CLJ. Tymoteusz Gmur z dubletem

Maksymilian Dyśko
Lech Poznań U-19 wygrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Jedną z bramek zdobył Patryk Olejnik. ADAM JASTRZEBOWSKI
Lech Poznań U-19 po ostatniej porażce Legii Warszawa z Arką Gdynia wskoczył na pozycję lidera. W ramach 28. kolejki Centralnej Ligi Juniorów, podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego zmierzyli się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz. Wygrana oznaczała utrzymanie pierwszego miejsca. I tak też się stało. Juniorzy starsi Kolejorza rozgromili ostatnią drużynę w tabeli 5:0. Autorami bramek zostali Matsvei Bakhno, Patryk Olejnik, Szymon Maza i Tymoteusz Gmur.

Lech wymierzył trzy ciosy w pierwszej połowie

Lech Poznań U-19 rozpoczął spotkanie najlepiej jak się dało. Od początku zarysowała nam się przewaga gości, którzy w ekspresowym tempie przekuli ją na bramkę.

W drugiej minucie lechici wykonywali rzut rożny i akcję zamykał 16-letni Matsvei Bakhno, który uderzył z pierwszej piłki i pokonał golkipera Sandecji.

Po strzelonym golu podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego nie rezygnowali z ataków, chociaż niektóre próby rozegrania nie były dokładne i kończyły się stratą. W 35. minucie Szymon Maza był popychany w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę egzekwował Patryk Olejnik. Młody pomocnik Kolejorza pewnie wykonał rzut karny i Jakub Bednarek skapitulował po raz drugi.

Pod koniec pierwszej połowy lechici strzelili trzeciego gola. Akcję rozpoczął Kacper Orzechowski, który umiejętnie przyjął piłkę i zagrał do Patryka Olejnika. Autor drugiego trafienia podprowadził futbolówkę i rozprowadził ją do prawej strony, na której znajdował się Damian Sokołowski. Młodziutki obrońca bardzo dokładnie dośrodkował i piłka dotarła do Szymona Mazy. Najlepiej dysponowany napastnik juniorów starszych przyjął futbolówkę i uderzył mocno, pod poprzeczkę z półwoleja. Golkiper Sandecji był bez szans i do przerwy mieliśmy 3:0.

Gmur z dubletem

Po zmianie stron podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego dorzucili jeszcze dwie bramki. Autorem tych goli został Tymoteusz Gmur. W drugiej części spotkania Lech Poznań U-19 miał większą kontrolę nad meczem. Sandecja próbowała wyprowadzać kontrataki, chociaż ich gra była bezzębna. Trudno się dziwić, ponieważ gospodarze od 66. minuty grali w 10.

Tym samym lechici wygrali drugi mecz z rzędu i umocnili się na pozycji lidera. Warto zaznaczyć, że Kolejorz zachował czyste konto po raz pierwszy od ośmiu spotkań.

Również Legia Warszawa sięgnęła po komplet punktów w 28. kolejce. "Wojskowi" wygrali z Zagłębiem 2:1, po bramkach Jakuba Zbroga i Przemysława Mizery.

Podium Centralnej Ligi Juniorów na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu prezentuje się następująco: