MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Niemcy mistrzami, Polacy zagrają w elicie

JAC
Polscy hokeiści na trawie wystąpią za dwa lata w najlepszej ósemce mistrzostw Europy, jakie odbędą się w Belgii. Dwa tygodnie temu biało-czerwoni zajęli druga lokatę w turnieju ME grupy B, jaki odbył się w ukraińskiej Winnicy. W finale tej imprezy Polacy przegrali po karnych zagrywkach z Czechami. O tym, że Polska zagra w europejskiej elicie, obok Czechów, zadecydowały wyniki turnieju ME, jaki wczoraj zakończył się w Moenchengladbach.

Mistrzami Europy zostali Niemcy, którzy w finale pokonali Holendrów 4:2 (2:1). Bramki zdobyli: dla Niemiec - Zeller (1), Fuerste (32-karny), Fuchs (42), Korn (68-kr); dla Holandii - Weusthof (19), De Nooijer (53-kr). Niemcy tym samym zdobyli także kwalifikację do turnieju olimpijskiego w Londynie. Podobnie jak Holendrzy oraz Belgowie, którzy w meczu o brązowy medal ulegli Anglikom po dogrywce i złotym golu 1:2. Piąte miejsce w imprezie zajęli Irlandczycy, pokonując w decydującym spotkaniu Hiszpanię 3:2. Ta ostatni drużyna to największy przegrany turnieju w Niemczech. Hiszpanie, podobnie jak Polacy i Czesi będą szukali awansu na igrzyska w jednym z trzech turniejów kwalifikacyjnych, jakie zaplanowane są na wiosnę 2012 roku w Japonii, Indiach i Belgii. Europejską elitę opuściły ekipy Rosji i Francji, a w ich miejsce za dwa lata zagrają Polacy i Czesi.