Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mirosław Okoński na wielkim ekranie. Pod koniec stycznia premiera filmu o legendzie Lecha Poznań

Bartosz Kijeski
Bartosz Kijeski
30 stycznia odbędzie się premiera filmu "Okoń - moja droga"
30 stycznia odbędzie się premiera filmu "Okoń - moja droga" Robert Woźniak
30 stycznia odbędzie się premiera filmu o legendzie Lecha Poznań - Mirosławie Okońskim. Prace nad nim trwały od 2018 roku. Przez 30 dni zdjęciowych udało się nagrać kilkadziesiąt godzin rozmów. Z ogromnej liczby ciekawostek, wspominek oraz historii, trzeba było wybrać te najciekawsze.

„Okoń - moja droga”, tak będzie nazywać się film o Mirosławie Okońskim, który w końcu doczeka się premiery. We wtorek 30 stycznia kilkuset zaproszonych gości, postaci ze świata futbolu, ludzi zaangażowanych w film oraz dziennikarzy będzie miało przyjemność zobaczyć produkcję, która rodziła się od 2018 roku.

Czytaj też: Wyrzucony trener Lecha Poznań bliski nowego klubu. Holender może objąć zespół z Ligi Mistrzów

Ponad dwugodzinna adaptacja będzie zaprezentowana w jednym z poznańskich kin. Na początku lutego zostanie również ogłoszona informacja na temat tego, gdzie widzowie będą mogli zobaczyć dzieło, które wyreżyserował Piotr Łuczak z „Głosu Wielkopolskiego”.

- Bez wątpienia będzie to jeden z najważniejszych dni w moim życiu. Czuję ogromną ekscytację z racji zbliżającej się premiery. To były lata ciężkiej, a jednocześnie przyjemnej pracy. Nie tylko dla mnie, ale także dla ludzi zaangażowanych w produkcję, czyli Przemysława Erdmana, Tomasza Mroczkowskiego, samego Mirka Okońskiego i wielu innych. Przyszły wtorek będzie dniem, w którym dla widzów „narodzi” się coś nowego i świeżego

- zaznaczył reżyser i scenarzysta Piotr Łuczak.

Film opowie historię jednej z legend Kolejorza. Mirosław Okoński był postacią nietuzinkową, a jego historiami można byłoby obdarzyć wielu bohaterów. Będzie śmiesznie, będzie nostalgicznie, będą wspomnienia wielkich ludzi związanych z futbolem. Na ekranie widzowie zobaczą wypowiedzi byłych piłkarzy oraz trenerów, z którymi popularny „Mundek” miał okazję współpracować. Są to selekcjonerzy reprezentacji Polski Wojciech Łazarek oraz Antoni Piechniczek, gracze Kolejorza Jarosław Araszkiewicz i Marek Rzepka, czy świętej pamięci Andrzej Iwan, z którym Okoński grał w Atenach.

Z dziennikarzy wypowiadali się m.in.: Marek Lubawiński, Andrzej Kuczyński, Maciej Lehmann, Krzysztof Ratajczak, Józef Djaczenko, Radosław Nawrot, który jest autorem książki o Mirosławie Okońskim, Janusz Basałaj, Andrzej Janisz, Stefan Szczepłek, Marcin Grzywacz oraz Dariusz Szpakowski.

- Widziałem fragmenty tego filmu i mówiąc szczerze, nie mogę się doczekać. Zobaczymy, jakie będą mi towarzyszyć emocje podczas tego dnia

- powiedział nam „Okoń”.

Przez 30 dni zdjęciowych udało się nagrać kilkadziesiąt godzin rozmów, które zajęły na dysku nie giga, a terabajty danych. Z tej ogromnej liczby ciekawostek, wspominek oraz historii, trzeba było wybrać te najciekawsze.

- Etap wyboru odpowiednich fragmentów był chyba najbardziej wymagający z całego procesu. Nagrania trzeba było odpowiednio pogrupować tematycznie, w taki sposób, aby opowiedzieć tę wspaniałą historię. Liczę, że widzom, a także Mirkowi, film się spodoba

- stwierdza z przekonaniem Łuczak.

Czytaj też: Jaka przyszłość czeka poznańską Halę Arena? Radni miasta się nie dowiedzieli bo... prezydent Jaśkowiak nie przyszedł

Opowiedzenie historii popularnego „Mundka” nie mogło odbyć się bez odwiedzenia kluczowych dla jego kariery miejsc. Przygoda Okońskiego z piłką nożną rozpoczęła się w Koszalinie, w którym się urodził. To właśnie w tej miejscowości stawiał pierwsze futbolowe kroki, broniąc barw miejscowej Gwardii. Stamtąd w 1977 roku przeszedł do Kolejorza.

Swoje mecze w koszulce Lecha rozgrywał na nadszarpniętym przez ząb czasu stadionie na poznańskim Dębcu, a następnie na boisku Bułgarskiej. Dzięki uprzejmości zespołu ośmiokrotnego mistrza Polski zdjęcia do filmu były realizowane właśnie na stadionie miejskim, jego trybunach oraz w klubowych pomieszczeniach, natomiast piosenkę do produkcji nagrał Marcin „Liber” Piotrowski.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Budynek Warty Poznań został wyburzony na początku 2024 rokuZobacz zdjęcia --->

Historyczny budynek Warty Poznań zniknął z powierzchni ziemi...

Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski