W piątek "Głos Wielkopolski" w wydaniu magazynowym

  W piątek "Głos Wielkopolski" w wydaniu magazynowym

  KAEF

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W piątek "Głos Wielkopolski" w wydaniu magazynowym. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla Was w tym tygodniu!
  W piątek "Głos Wielkopolski" w wydaniu magazynowym

  W piątek "Głos Wielkopolski" w wydaniu magazynowym

  Poznaniacy lubią samochody i kto im tego może zabronić?
  Ograniczenie ruchu samochodowego jest w Poznaniu nieuniknione. W tej chwili samochodów jest za dużo, więcej niż mają mieszkańcy Amsterdamu czy Berlina. Miasto wprowadza zmiany, ale czy robi to „z głową”? Są osoby, które uważają, że nie. Brakuje np. parkingów wielopoziomowych, a komunikacja miejska kuleje.

  Świąteczne światełko sprowadzone z Hannoveru w postaci neonu
  Tylko raz do roku, przez około miesiąc, możemy je podziwiać, cieszyć nimi oko albo się z ich powodu irytować. Nie da się jednak ukryć, że dzięki iluminacjom świątecznym w wielu miastach , w tym także w Poznaniu, poczuć można klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. To kolorowe świąteczne światło daje poprawia nam nastrój, sprawia, że spływa na nas spokój. Do Poznania wprowadził je prezydent Andrzej Wituski w postaci neonów.

  Profesor podtrzymuje honor i szlachetne tradycje stanu lekarskiego
  Ostatnie miesiące 2016 roku to dla profesora Wojciecha Golusińskiego same sukcesy. Największy to wdrożenie jego autorskiego programu profilaktycznego, o który poznański lekarz walczył od lat.

  A pod maską kryje się człowiek. Po prostu...
  Spotkali się podczas warsztatów z dala od świata. Na co dzień przecież żyją wśród nas. Chodzą tymi samymi ścieżkami i tak samo jak my kochają, tęsknią i cierpią. Ludzie niepełnosprawni intelektualnie opowiadają o sobie i swoich maskach.

  Lubię usiąść na szczycie góry z różańcem i modlić się
  Halina Łabonarska jest dzisiaj jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek filmowych i teatralnych. Choć od lat mieszka i działa w Warszawie, to jednak ogromną rolę w jej życiu odegrała Wielkopolska. Kalisz, gdzie po studiach występowała w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego i Poznań, gdzie grała w Teatrze Nowym. Opowiada nam m.in. o swoich poznańskich latach.

  Jakub Herfort: Tej szansy na pewno nie zmarnuję!
  Piosenka Toma Jonesa „Delilah” dała zwycięstwo w finale „Mam talent” 20-letniemu Jakubowi Herfortowi z pod-budzyńskich Wyszyn. Chłopak wie, że ma teraz swoje pięć minut, które musi wykorzystać. W tym tygodniu głównie udzielał wywiadów, ale już myśli o autorskiej płycie.

  Nie jestem w stanie uodpornić się na ludzką biedę
  Moim zdaniem przyszłość społeczeństwa obywatelskiego jest w rozwoju organizacji pozarządowych; one będą się profesjonalizowały, a ludzie będą pomagali przez nie - mówi ks. Jacek Stryczek, twórca projektu „Szlachetna Paczka”.

  Człowiek, który umierał cztery razy
  Lata walki z nowotworem, 94 blizny, jedno wycięte płuco, częściowa utrata węchu i słuchu nie powstrzymały go, by zdobywać szczyty i startować w triatlonie. Piotr Pogona - bohater książki Julii Lachowicz „Umarłem cztery razy”.

  SPORT


  Kownacki: Chciały mnie Bayern i Liverpool, ale odbiła mi sodówka
  Na Dzień Matki wytatuował sobie na klatce piersiowej... portret mamy. Dawid Kownacki, napastnik Lecha Poznań opowiada o tym, jak się pogubił.

  Najpierw zachwyt, potem hejt, no i płacz gdy odchodzą
  Trener Agnieszki Radwańskiej Tomasz Wiktorowski opowiada o sezonie, Andżelice Kerber i hejcie w internecie.

  U kobiet trzeba konflikty łagodzić, a nie podsycać...
  AZS UAM Poznań ma najlepszą ekipę futsalistek, choć ma budżet mniejszy od pensji piłkarza Lecha Poznań. Panie wciąż są traktowane z przymrużeniem oka, mimo iż odnoszą w futbolu coraz większe sukcesy.  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo