Ron Carter i Krzesimir Dębski gwiazdami Aquanet Jazz Legends

  Ron Carter i Krzesimir Dębski gwiazdami Aquanet Jazz Legends

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ron Carter zagra w Poznaniu 19 listopada

  Ron Carter zagra w Poznaniu 19 listopada ©Archiwum

  Ron Carter Trio i Krzesimir Dębski All Stars wystąpią w Poznaniu podczas koncertu Aquanet Jazz Legends
  Ron Carter zagra w Poznaniu 19 listopada

  Ron Carter zagra w Poznaniu 19 listopada ©Archiwum

  Amerykański kontrabasista Ron Carter ze swoim triem oraz grupa Krzesimir Dębski All Stars będą bohaterami koncertu Aquanet Jazz Legends. To kolejna odsłona Ery Jazzu, która odbędzie się 19 listopada w Auli UAM. Ron Carter zagra w Poznaniu z gitarzystą Russellem Malone i z pianistą Donaldem Vega i będzie to jego jedyny koncert w Polsce.
  Ron Carter to współtwórca i muzyk legendarnych zespołów Milesa Davisa, Juliana Cannonballa Addereley’a, Herbiego Hancocka czy Theloniusa Monka.
  Właśnie z Hancockiem i Tonym Williamsem współtworzył legendarną sekcję rytmiczną zespołu Milesa Davisa z którym zrealizował takie słynne płyty tegoż trębacza jak „Seven Steps To Heaven” „E.S.P” czy „My Funny Valentine”.Nagrywał także z takimi gigantami jazzu jak saksofonista Gato Barbieri, The Kronos Quartet czy VSOP. Archiwiści Ksiegi Guinessa doliczyli się do roku 2015 2221 autorskich nagrań Rona Cartera dlatego śmiało można by nazwać go najczęściej nagrywającym gitarzystą na świecie. Carter należy do najwybitniejszych kontrabasistów w całej historii jazzu. Dysponuje oszałamiającą techniką , której jednak nie nadużywa koncentrując się przede wszystkim na pracy w sekcji rytmicznej.
  Krzesimir Dębski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych znakomitości rodzimego jazzu, ale i muzyki filmowej i muzyki współczesnej.

  - Po słynnym czasie Komedy i eksplozji poznańskiego jazzu i karierach takich muzyków jak Jerzy Milian czy Jan Ptaszyn Wróblewski kolejnym ważnym czasem dla jazzu stały się lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte. Na początku lat 80. grupa String Connection znakomicie funkcjonowała w środowisku zjednując sobie uznanie zarówno uznanie fanów jak i krytyków . Niezaprzeczalna w tym była i pozycja lidera Krzesimira Dębskiego, ale także znakomitych muzyków , którzy współtworzyli styl zespołu, byli jego znakomitymi kreatorami. Tym razem Krzesimir Dębski przygotował „All Stars” czyli zespół gwiazd. Zaprosił do niego nie tylko swych poznańskich przyjacłół czyli perkusistę Krzysztofa Przybyłowicza i basistę Zbigniewa Wrombla , ale i gości - mówi animaator Ery Jazzu Dionizy Piątkowski. Koncert rozpocznie się o godzinie 19, a bilety kosztuja od 120 do 200 złotych.

  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama