Koszykarze Enei Basketu Poznań z trzecim zwycięstwem z rzędu! Z walki o utrzymanie w I lidze nie rezygnuje Sokół Międzychód

Trener Enei Basket Poznań, Przemysław Szurek w rozmowie ze swoimi podopiecznymi
Trener Enei Basket Poznań, Przemysław Szurek w rozmowie ze swoimi podopiecznymi Robert Woźniak
Na fali wznoszącej są koszykarze Enei Basketu Poznań. Podopieczni Przemysława Szurka wygrali u siebie z wyżej notowanym HydroTruckiem Radom i wciąż mają szansę na play-off. Z kolei Sokół Międzychód pokonał u siebie AZS AGH Kraków i wciąż może realnie myśleć o utrzymaniu w I lidze.

Spotkanie koszykarzy celną trójką otworzył Marcin Dymała. Jak się okazało był to zwiastun dobrej gry Enei Basketu w pierwszej kwarcie. Po kilku minutach na tablicy wyników zagościł rezultat 10:3, a po rzucie Patryka Pułkotyckiego poznaniacy osiągnęli przewagę dziesięciu oczek. Ostatnia część spotkania okazała się najbardziej emocjonująca. Co prawda Mateusz Kulis rozpoczął ją od celnego rzutu z wyskoku, ale potem wiatru w żagle dostali przyjezdni. Przez osiem i pół minuty Enea Basket trafił do kosza tylko raz. Po lay-upie Williamsa radomianie przegrywali tylko czterema punktami (65:69). Będący w trudnym położeniu goście, zostali podłączeni do tlenu trzy sekundy przed końcową syreną po akrobatycznej trójce Williamsa z faulem. Na szczęście dla gospodarzy po niecelnym wolnym Amerykanina piłkę zebrał Brandon Randolph i mecz zakończył się ich wygraną 74:71.

Dla poznaniaków było to trzecie zwycięstwo z rzędu i piąte w sześciu ostatnich spotkaniach.

– Przeciwnik z Radomia narzucił trudne warunki i chociaż prowadziliśmy przez cały mecz, do końca walczył o zwycięstwo – podsumował podkoszowy Enei Basketu, Wojciech Fraś.

I liga koszykarzy: Enea Basket Poznań – HydroTruck Radom 74:71 (21:15, 22:16, 22:21, 9:19)
Enea Basket: Fraś 16, Dymała 12, Andrzejewski 12, Randolph 8, Pułkotycki 7, Stankowski 7, Adamczyk 6, Paczkowski 3, Kulis 3.
Najwięcej dla HydroTrucku: Williams 21, Zalewski 20, Laihonen 9.
Sokół Międzychód – AZS AGH Kraków 95:88 (24:25, 24:26, 23:21, 24:16)
Sokół: Smarzy 23, Wróbel 20,    Lynch 19, Szymczak 18, Barnes 8, Kunc 7.
Najwięcej dla    AZSAGH: Ransom 28, Dyrda 12, Palmowski 10, Orłowski 10.
Inne wyniki: Polonia Warszawa – Kotwica Kołobrzeg 95:94 (po dogrywce), GKS Tychy – SKS Starogard Gdański 83:77.