MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszykarki Enei AZS Politechniki wygrały z Basketem i przystąpią do play-off z co najmniej czwartego miejsca. Enea Basket lepsza od GKS

Koszykarki Enei AZS Politechniki Poznań musiały się mocno napracować, by pokonać przedostatnią drużynę EBLK, Basket Bydgoszcz Robert Woźniak
To był wspaniały weekend dla poznańskiego basketu. Młodzi gracze Enei Basket zostali mistrzami Polski, ich starsi koledzy pokonali GKS Tychy, a Enea AZS zapewniła sobie miejsce w czwórce EBLK.

Akademiczki przy kolejnym komplecie widzów w tym sezonie po trudnym meczu uporały się w końcu z Basketem. Kibice dość długo drżeli o wynik, bo bydgoszczanki w pierwszej kwarcie trafiały za trzy punkty niczym natchnione. Poznanianki doszły je dopiero po kwadransie (trafienia Estonki Mailis Pokk), ale jeszcze w czwartej kwarcie nie było pewne, czy to one zejdą z parkietu w glorii chwały. Ostatecznie po ważnych trójkach Agnieszki Skobel i niesamowitych rzutach z półdystansu Alesii Sutton Enea AZS Politechnika świętowała wygraną.

– Początek meczu to był trochę taki zimny prysznic dla dziewczyn, które uświadomiły sobie, że wciąż muszą pracować nad wieloma elementami gry. Z co najmniej czwartego miejsca przed play-off cieszę się, ale jeszcze o nim nie myślę, bo w środę mamy do rozegrania ostatnią kolejkę w Gorzowie – mówił Wojciech Szawarski, trener poznańskiej drużyny.

Po meczu z liderem EBLK poznamy pierwszego rywala akademiczek w play-off, ale na 90 procent będzie nim Arka Gdynia. Mecze I rundy play-off (do 3 zwycięstw) odbędą się w najbliższa sobotę i niedzielę o godz. 17 w hali PP na Piotrowie.

Z kolei o play-off wciąż myślą pierwszoligowi koszykarze Enei Basket Poznań. Podopieczni Przemysława Szurka w sobotę sprawili kolejną niespodziankę i ograli we własnej hali znacznie wyżej notowany GKS Tychy. Poznaniacy zaskoczyli rywali w pierwszej i czwartej kwarcie. W drugiej i trzeciej goście odrabiali straty, ale nie przychodziło im to z łatwością. Warto dodać, że tydzień temu poznaniacy również zagrali koncertowo w ostatnich minutach.

EBLK: Enea AZS Politechnika Poznań – Basket Bydgoszcz 82:69 (17:26, 24:17, 16:13, 25:13)
Enea AZS: Pokk 19, Skobel 17, Sutton 15, Popović 11, Dodson 9, Żukowska 4,Rogozińska 4, Piasecka 3, Dżochowska 0.
Najwięcej dla Basketu: Michałek 24, Wieczyńska 15.
Inne wyniki: Zagłębie Sosnowiec – Enea AZS Gorzów67:85,Ślęza Wrocław – BC Polkowice 80:97, Polski Cukier Lublin – Arka Gdynia 71:63. I liga mężczyzn: Enea Basket Poznań – GKS Tychy 81:65 (23:16, 17:18, 15:18, 26:13)
Enea Basket: Fraś 15,Jakubiak 12, Dymała 12, Tomaszewski 11, Wielechowski 10, Maćkowiak 9, Ciechociński 4, Stankowski 4, Fiszer 2, Bednarek 2.
Najwięcej dla GKS: Krajewski 14, Wieloch 12.
Inne wyniki: Górnik Wałbrzych – Żak Koszalin 79:69, Polonia Bytom – SKS Starogard 86:80, AZS AGH Kraków – Polonia Warszawa 71:79.
I liga kobiet: Widzew Łódź – MUKS Poznań 54:55 (14:13, 13:14, 16:15, 11:13)
Najwięcej dla MUKS: Klatt 16, Dymała 14, Batura 9.
Enea AZS II Poznań - Ślęza II Wrocław 56:74 (9:21, 10:22, 19:14, 18:17)
Najwięcej dla Enei AZS II: Dżochowska 11, Rogozińska 9, Brzustowska 9.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?