MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak się bawić w berka a jak w sokoła?

Marek Zaradniak
Nakładem  Wojewódzkiej  Biblioteki Publicznej  i Centrum  Animacji Kultury ukazała się książka Piotra Kulki „Tradycyjne gry i zabawy w Wielkopolsce”
Nakładem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury ukazała się książka Piotra Kulki „Tradycyjne gry i zabawy w Wielkopolsce” Archiwum
Nakładem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury ukazała się książka „Tradycyjne gry i zabawy w Wielkopolsce”

Autor książki Piotr Kulka, który od wielu lat jest szefem zespołu folklorystycznego Wielkopolanie, osobno omawia wyliczanki, gry i zabawy oraz zabawy taneczne. Jak podkreśla, wyliczanki występują nie tylko w Wielkopolsce, ale także w innych regionach kraju.
W kolejnym rozdziale dowiadujemy się nie tylko, czym różni się berek kucany od berka z gniazdem, ale znajdujemy omówienia przebiegu i wykonania poszczególnych zabaw. Wśród zabaw tanecznych znajdujemy szczegółowe opisy m.in. popularnego w okolicach Kalisza sokoła czy znanych nie tylko w Wielkopolsce mietlorza oraz owczarza. Książkę uzupełnia płyta zawierająca melodie do wielu omawianych zabaw.

[email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski