III liga: Pełna dominacja Unii Swarzędz i remis w derbach Wielkopolski. Mateusz Wzięch z kolejnym trafieniem

Maksymilian Dyśko
Unici rozbili Vinetę Wolin 4:0 i są najwyżej notowanym zespołem z Wielkopolski w trzeciej lidze. Michalina Rabuszko
W 23. kolejce trzeciej ligi większość zespołów stanęła na wysokości zadania. W derbach Wielkopolski pomiędzy Pogonią Nowe Skalmierzyce a Sokołem Kleczew padły dwa gole i mecz zakończył się wynikiem 1:1. Z kolei Unia Swarzędz pewnie wygrała u siebie z Vinetą Wolin 4:0. W dobrych humorach wracali również zawodnicy Noteci Czarnków, którzy zwyciężyli z Wikędem Luzino 2:1. Nieco gorzej zaprezentowali się podopieczni poloniści, którzy przegrali na wyjeździe z Flotą Świnoujście 0:3.

Dominacja Unitów

Mecz Unii Swarzędz z Vinetą Wolin odbył się wyjątkowo w czwartek (28.03). Wynik spotkania otworzył Dominik Chromiński i mieliśmy 1:0 dla Unii Swarzędz. Podopieczni trenera Tomasza Bekasa mieli pełną kontrolę, lepiej operowali futbolówką i już w 16. minucie na 2:0 pewnie strzelił Mateusz Maluśki. Vineta nie miała w tym meczu nic do powiedzenia. Rywal Unii miał kłopoty z wyprowadzeniem jakiejkolwiek sytuacji. W 25. minucie Krzysztof Biegański wpisał się na listę strzelców i mieliśmy 3:0.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacznej zmianie - Unia była wyraźnie lepszym zespołem i prowadziła grę. W efekcie w 67. minucie pewnym strzałem po dośrodkowaniu wynik na 4:0 ustalił Eryk Marcinkowski.

Unia Swarzędz może odnotować serię czterech spotkań bez porażki i jest najwyżej notowanym zespołem spośród wszystkich wielkopolskich drużyn.

Podopieczni trenera Tomasza Bekasa w następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska. Mecz odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 16.

Derby na remis

W świątecznych derbach Wielkopolski Pogoń Nowe Skalmierzyce zremisowała z Sokołem Kleczew 1:1. Do przerwy prowadzili gospodarze, po trafieniu najlepszego strzelca Pogoni - Daniela Kaczmarka. Po zmianie stron arbiter wskazał po raz drugi w tym meczu na wapno. Tym razem jedenastkę egzekwowali goście. Bramkę dla Sokoła w 76. minucie Mateusz Wzięch. Młody pomocnik ma na swoim koncie już 15 goli i zajmuje pozycję wicelidera najlepszych strzelców trzeciej ligi.

Warto zaznaczyć, że w rundzie rewanżowej Sokół nadal nie przegrał meczu, mając na swoim koncie trzy zwycięstwa i trzy remisy. Tym samym kleczewianie przełamali passę pięciu porażek z Pogonią Nowe Skalmierzyce.