III liga, grupa II. Lider Polonia Środa wywiózł cenne punkty ze stadionu w Kołobrzegu. Trzy punkty polonistom zapewnił panamski wojownik

Krzysztof Maciejewski, Radosław Patroniak
Tak piłkarze Polonii Środa cieszyli się z wygranej w Kołobrzegu
Tak piłkarze Polonii Środa cieszyli się z wygranej w Kołobrzegu Fot. Czesław Kościelski
Podobnie jak w poprzedniej kolejce rozgrywek, także we wczorajszej nie zdołano rozegrać wszystkich meczów III ligi. Z powodu pandemii przełożone zostały spotkania w Stężycy i Starogardzie. Wydarzeniem środy była wyjazdowa wygrana lidera ze Środy na trudnym terenie w Kołobrzegu.

W najciekawszym z rozegranych spotkań bardzo cenne zwycięstwo odniosła prowadząca w tabeli Polonia Środa, która pokonała wciąż mającą spore aspiracje Kotwicę Kołobrzeg 1:0 (1:0) i nad jednym z groźniejszych rywali ma już więcej niż solidną przewagę 16 punktów. Jedyną bramkę na wagę trzech punktów w 24. min zdobył Luis Henriquez strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie mający nic do stracenia gospodarze po przerwie uzyskali sporą przewagę, w 59. minucie strzelili nawet gola, ale ze spalonego.

Mecz był bardzo nerwowy, już w doliczonym czasie drugiej połowy po drugich żółtych i w konsekwencji czerwonych kartkach murawę, jeszcze przed końcowym gwizdkiem sędziego, musieli opuścić najpierw Luis Henriquez, a kilkanaście sekund później Gilson (Kotwica). Kartka Panamczyka nie będzie skutkowała osłabieniem lidera w kolejnym spotkaniu.

W innym ważnym starciu dla układu czołówki, trzeci w tabeli Świt Skolwin Szczecin wygrał u siebie z Sokołem Kleczew 3:2 (2:0). Gospodarze już po siedmiu minutach, prowadzili 2:0, ale kleczewianie nie zamierzali rezygnować i wynik do końca pozostawał sprawą otwartą.

Ważne zwycięstwa odnieśli piłkarze Jaroty Jarocin oraz Unii Swarzędz. Dwie bramki dla jarocinian zdobył niezawodny Krzysztof Bartoszak, który umocnił się na czele klasyfikacji strzelców (ma już na koncie 17 goli). Nielba Wągrowiec, na własnym stadionie tylko zremisowała z Flotą Świnoujście 1:1 (0:1). Gospodarze mieli w tym meczu inicjatywę, ale z trudem uratowali remis.

16. kolejka III ligi (grupa 2)
Kotwica Kołobrzeg - Polonia Środa 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 Luis Henriquez (24).
Świt Skolwin - Sokół Kleczew 3:2 (2:0). Bramki: 1:0 Nagamatsu (4), 2:0 Wojtasiak (7), 2:1 Chromiński (50). 3:1 Kapelusz (67). 3:2 Osiadły (83).
Unia Swarzędz - Pogoń II Szczecin 3:1 (2:1). Bramki: 1:0 Kisiek (18), 2:0 Szwak (36), 2:1 Zaborski (38), 3:1 Maluśki (80).
Nielba Wągrowiec - Flota Świnoujście 1:1 (0:1). Bramki: 0:1 Prawucki (31), 1:1 Leśniewski (82).
Chemik Police - Jarota Jarocin 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Bartoszak (22.karny). 0:2 Bartoszak (72), 0:3 Niedźwiedzki (82).
Bałtyk Koszalin - Górnik Konin 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 Gruchała (90+1.karny).
GKS Przodkowo - Mieszko Gniezno 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Czychowski (27), 2:0 Szałek (90+2), 3:0 Niedźwiecki (90+3).
Gryf Wejherowo - Bałtyk Gdynia 3:0 (1:0)
Gwardia Koszalin - Unia Janikowo 2:2 (0:1)