Enea Energetyk wygrał w I lidze siatkarek z Solną i awansował na czwartą lokatę. Energetyczne dziewczyny słabo zaczęły, ale pięknie kończyły

Prezes Enei Energetyka Poznań, Robert Rakowski wręczył statuetkę MVP libero energetycznych dziewczyn, Julicie Rafałko Piotr Rychter/lepszypoznan.pl
Siatkarki Enei Energetyka rozpoczęły nowy rok od wygranej 3:0. Tym samym poznanianki zrewanżowały się „Tygrysicom” z Wieliczki

W I rundzie energetyczne dziewczyny niespodziewanie poległy w wyjazdowym starciu z Solną 0:3. Sobotni rewanż nie zapowiadał się na gładki, bo gospodynie, osłabione brakiem Weroniki Fojucik, zaczęły rozkojarzone. Uratowały jednak pierwszą partię, a potem mocno się już rozkręciły.

Pierwszy set miał dziwny przebieg, bo goście prowadzili już 10:2 i wydawało się, że pewnie zmierzają po zwycięskie otwarcie meczu. Wtedy jednak do walki zerwały się nasze siatkarki i to z wielkim zaangażowaniem, bo po 10 minutach był już remis 11:11. Potem trwała walka punkt za punkt zakończona mocny atakiem Agaty Plagi i błędem w rozegraniu Solnej.

W drugiej odsłonie spotkania ekipa z Małopolski wcale nie zgasła i nadal toczyła wyrównany bój. W końcówce znów jednak atak Enei Energetyka przełamał obronę Solnej. W decydujących piłkach w rolach pierwszoplanowych wystąpiły Reiter i wspomniana Plaga (as serwisowy przy piłce setowej). Z kolei trzecia partia była już bez historii i do „jednej bramki”, a zakończyła ją wygrywającą zagrywką Dagmara Dąbrowska.

– Początek był w naszym wykonaniu nieudany, tak jakbyśmy dały się zaskoczyć rywalkom. W trakcie seta trener nas jednak postawił do pionu i nasza gra zatrybiła – przyznała libero Julita Rafałko, która została wybrana MVP meczu.

I liga siatkarek: Enea Energetyk Poznań – Solna Wieliczka 3:0 (28:26, 25:23, 25:12)
Enea: Gorzkiewicz, Plaga, Oktaba, Reiter, Laskowska, Dagmara Dąbrowska, Rafałko (libero) oraz Stachowiak, M. Pisarska i W. Pisarska.
Inne wyniki: Wieżyca Stężyca – Stal Mielec 0:3, Libero Aleksandrów Łódzki – AZS AWF Warszawa 2:3, Częstochowianka – PWSZ Tarnów 0:3, LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Płomień Sosnowiec 3:2.
Kolejność: 1. PWSZ 38 pkt, 2. Stal 35, 3. LOS 31, 4. Enea Energetyk 29.
Tauron Liga: Tauron Liga: Joker Świecie – Radomka 1:3, ŁKS Łódź – Developres Rzeszów 0:3.
I liga siatkarzy: Krispol Września – Norwid Częstochowa 3:1 (20:25, 25:16, 34:32, 27:25)
Kolejność: 1. BBTS Bielsko-Biała 42 pkt, 2. MKS Będzin 42, 3. Visła Bydgoszcz 33, ...8. Krispol 28.