Enea Energetyk rozprawił się w Szczyrku z młodzieżą SMS. Katastrofalne występy Krispolu w I lidze siatkarzy. Rozczarowanie kibiców w Kaliszu

Blok był mocną stroną poznanianek w wyjazdowym meczu z SMS PZPS Płock
Blok był mocną stroną poznanianek w wyjazdowym meczu z SMS PZPS Płock SMS PZPS Szczyrk
Po dwóch tygodniach przerwy na parkiet wróciły zawodnicki Enei Energetyka Poznań. Zrobiły to w świetnym stylu, bo pokonały na wyjeździe SMS PZPS Szczyrk bez straty seta.

Podopieczne trenera Marcin Patyka tylko w pierwszym secie miały problem z powstrzymaniem ataków najzdolniejszej polskiej młodzieży. Ekipa ze Szczyrku wyszalała się w pierwszej partii i w kolejnych odsłonach sobotniego spotkania już była tylko tłem dla energetycznych dziewczyn.

Tydzień temu poznanianki nie grały, ponieważ Częstochowianka od czwartej kolejki przekłada kolejne spotkania, walcząc o uratowanie budżetu i całego sezonu. Widmo bankructwa wciąż jednak krąży nad klubem spod Jasnej Góry. Przerwa w rozgrywkach nie rozkojarzyła poznanianek, które w Szczyrku potwierdziły, że mają argumenty zwłaszcza w ataku, bloku i zagrywce.

Jeszcze bardziej efektowne zwycięstwo odniosły liderki z Mielca, wygrywając u siebie z Karpatami Krosno 3:0. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Solna Wieliczka, ale ma rozegrany jeden mecz więcej niż Enea Energetyk. Poznanianki w sobotę o godz. 17 w hali UAM na Morasku podejmą piąty zespół w tabeli, czyli Płomień Sosnowiec.

W I lidze siatkarzy od porażki do porażki kroczą zawodnicy Krispolu Września. Pomarańczowi tym razem przegrali z Avią Świdnik i wciąż znajdują się w strefie spadkowej.

Z kolei dwa tysiące kibiców na trybunach ArenyKalisz przeżyło spore rozczarowanie występem Energi MKS. W starciu z ŁKS tylko w pierwszym secie kaliszanki nawiązały równorzędną walkę z łodziankami.

I liga siatkarek: SMSPZPS Szczyrk – Enea Energetyk Poznań 0:3 (25:27, 17:25, 17:25)
Enea Energetyk: Pamuła, Plaga, Stachowicz, Urbanowicz, Laskowska, Miechowicz, Rafałko (libero) oraz Niwald.
Inne wyniki: San-Pajda Jarosław – LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:3, Wieżyca Stężyca – Sokół Mogilno 1:3, Stal Mielec – Karpaty Krosno 3:0, BAS Białystok – Nike Węgrów 2:3, Solna Wieliczka – LTS Legionovia 3:0.
Kolejność: 1. Stal 21 pkt, 2. Solna 17, 3. Enea Energetyk 15.
I liga siatkarzy: Krispol Września – Avia Świdnik 0:3 (19:25, 23:25, 24:26)
Tauron Ligi: Energa MKS Kalisz – ŁKS Łódź 0:3 (23:25, 12:25, 17:25)
Inne wyniki: Volley Wrocław – BKS Bielsko-Biała 2:3, Pałac Bydgoszcz – Radomka 3:1, Budowlani Łódź – Legionovia 3:0.