AZS AWF Politechnika Poznań 4:3. Mocny finisz poznańskich akademików

KAS
AZS AWF Politechnika Poznań 4:3
AZS AWF Politechnika Poznań 4:3 Łukasz Gdak
Niezwykle zacięty przebieg miały derby Poznania w drugiej kolejce ligi hokeja na trawie. Politechnika prowadziła z AZS AWF 3:0, ale akademicy popisali się skutecznym finiszem i wygrali 4:3. Pierwsze punkty w tym sezonie stracił mistrz Polski Pomorzanin Toruń.

Politechnika po dwóch trafieniach Michała Korcza i bramce Mirosława Juszczaka po 50 minutach prowadziła 3:0 i wydawało się, że nic nie przeszkodzi jej w wygraniu drugiego w tym sezonie spotkania. Tymczasem ekipa AZS AWF już minutę później rozpoczęła odrabianie strat. Przy stanie 3:2 zawodnik gospodarzy Krzysztof Rachwalski trafił w słupek, a gdy już akademicy doprowadzili do remisu, Korcz mógł zdobyć czwartego gola dla Politechniki. Bramkę na wagę trzech punktów uzyskał dla AZS AWF Michał Hulbój na trzy minuty przed końcem meczu.