Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Chudniesz wygrywasz: Upiecz, jedz i bądź zdrowy

RED
Bartek Zembrzuski, lider akcji Chudniesz - Wygrywasz Zdrowie, który korzystając z Gaca System schudł 90 kg i od 4 lat utrzymuje formę.
Bartek Zembrzuski, lider akcji Chudniesz - Wygrywasz Zdrowie, który korzystając z Gaca System schudł 90 kg i od 4 lat utrzymuje formę. Agnieszka Kozłowska/Centrum Odchudzania Konrada Gacy
"Chudnij ze smakiem" to konkurs, który oprócz szansy zdobycia cennych nagród pozwala powiększać wiedzę na temat zdrowego stylu życia. W grudniu czekamy na propozycje przepisów na chleb, przygotowany zgodnie z założeniami Gaca System. Autorzy najlepszych otrzymają nagrody. Na przepisy czekamy tylko do piątku!

Nasz konkurs został podzielony na etapy. Oprócz nagród miesiąca zaplanowaliśmy także wręczenie głównego wyróżnienia, czyli tytułu Mistrza Zdrowego Gotowania i trzech tysięcy złotych. W grudniu zbieramy Wasze sposoby przyrządzania zdrowego chleba. Składniki, z jakich można korzystać w trakcie jego przygotowania, znajdziecie w ramce obok. Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na swoją recepturę, być może zainspiruje go przepis zaproponowany przez Barka Zembrzuskiego.

Pamiętacie Bartka? Pisaliśmy o nim wielokrotnie. Kiedy zaczynał korzystać z Gaca System, ważył aż 190 kg. Był wrakiem człowieka. Teraz jest już całkiem inny. Nie tylko schudł 85 kg, poprawił stan zdrowia i samopoczucie, ale, co najważniejsze, utrzymuje wagę już od trzech lat. Wie już, jakich błędów żywieniowych nie należy popełniać. Wie także, że gdy już się przeszło cały proces odchudzania, zdrowe jedzenie może być przyjemnością. Nie wierzycie? Spróbujcie polecanego przez niego chleba wieloziarnistego.

Schudł 85 kg, poprawił stan zdrowia i samopoczucie, ale, co najważniejsze, utrzymuje wagę już od trzech lat

Podany dzisiaj przepis pozwoli przygotować pożywne i zdrowe, ale także wysoko kaloryczne danie. Dlatego pamiętajmy, aby jeść je z umiarem. Na szczęście są to zdrowe kalorie, które pozwolą naszemu organizmowi zdobyć wiele cennych składników, wpływających korzystnie na funkcjonowanie organizmu.

Podstawą każdego chleba jest dobór odpowiedniego rodzaju mąki. Pszenne dają pieczywo, których biel idzie w parze z brakiem wartości. Dlatego lepiej szukać innych. Tym razem będziemy potrzebować dwóch rodzajów. Pierwsza odmiana to mąka żytnia. To ona powoduje, że po zjedzeniu pieczywa razowego jesteśmy dłużej syci i nie musimy podjadać, co więcej, dzięki mące razowej przyśpieszymy naszą przemianę materii.

Mąka żytnia powoduje także poprawę gospodarki węglowodanami oraz może korzystnie działać na podniesienie odporności. Istnieją badania, które dowodzą, że stała konsumpcja pieczywa razowego (oczywiście w rozsądnych ilościach) przyczynia się do obniżenia poziomu tzw. złego cholesterolu. Natomiast duża ilość mąki gryczanej nada bochenkowi nie tylko ciemniejszą barwę i goryczkowaty posmak, ale jest także źródłem witamin z grupy B, soli mineralnych oraz przeciwutleniaczy.

Płatki owsiane to dla wielu osób podstawowy składnik śniadań; uwielbiają je osoby, które poznały ich dobroczynny wpływ w czasie korzystania z Gaca System. Nie mogło ich zabraknąć w tym przepisie. Ich obecność sprawi, że nasz organizm otrzyma pokaźną dawkę błonnika, co korzystnie wpłynie na pracę układu pokarmowego oraz zapewni długo odczuwalne poczucie najedzenia. Jakby tego było jeszcze za mało, to na dodatek płatki dobrze regulują poziom glukozy oraz złego cholesterolu.

Zawarty w nich kwas panteonowy pomaga rozprawić się ze zmęczeniem i rozdrażnieniem oraz poprawi tempo regeneracji. W owsie znajdują się także duże, jak na zboże, ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są skutecznym orężem w walce z miażdżycą.

Dzięki zawartym w nasionach słonecznika witaminom możemy liczyć na poprawę wyglądu naszej skóry. W słoneczniku nie brakuje także magnezu, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego. Dużo dobrego daje spożywanie pestek dyni. To prawdziwa kopalnia magnezu i cynku oraz mniejszych ilości miedzi i żelaza.

Z kolei sezam to wspaniałe źródło wapnia, który nie tylko wzmacnia układ kostny, ale także bierze udział w krzepnięciu krwi, wspomaga pracę mięśni, w tym także tego najważniejszego - sercowego. Ponadto w ziarnach sezamu znajdziemy witaminy A, B i E, żelazo, cynk i magnez oraz przeciwutleniacze.

Wiele dobrego można powiedzieć o prozdrowotnym działaniu siemienia lnianego. Jego obecność w pokarmach korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Pomaga cierpiącym na chorobę wrzodową, poprawia perystaltykę jelit, pozwala pozbywać się zaparć oraz powstrzymuje biegunki. Korzystnie oddziałuje na umysł. Nie tylko sprawdza się jako środek zapobiegający objawom demencji starczej, ale także poprawia koncentrację i pamięć. Ma także działanie antynowotworowe.
Chleb wieloziarnisty
Autorem przepisu jest Bartek Zembrzuski, lider akcji Chudniesz - Wygrywasz Zdrowie, który korzystając z Gaca System schudł 90 kg i od 4 lat utrzymuje formę.

Składniki:
400 g mąki gryczanej
100 g płatków owsianych 
50 g pestek słonecznika 
50 g sezamu
100 g wyłuskanych pestek dyni 
100 g siemienia lnu
50 g drożdży
100 g mąki żytniej
0,6 l przegotowanej, ciepłej wody

Wykonanie:
Mieszamy mąkę i wodę z rozprowadzonymi drożdżami, następnie dodając pozostałe składniki, wyrabiamy luźne ciasto. Wkładamy do blaszki i pozostawiamy do wyrośnięcia na około 15-20 minut. Następnie pieczemy przez 60 minut w piekarniku nagrzanym do 190 stopni.*

*czas i temperatura mogą różnić się w zależności od piekarnika
Konkurs dla Czytelników Wygraj atrakcyjne nagrody
1. Wybierz, co chcesz i przygotuj danie

Składniki:
Mąki: gryczana, kukurydziana, orkiszowa, owsiana, ryżowa, sojowa, żytnia Płatki: owsiane, żytnie, orkiszowe, kukurydziane Otręby: owsiane, żytnie Nabiał: jajka, jogurt, maślanka, kefir, mleko

Dodatki:
drożdże suszone lub świeże, mak, migdały, miód, cukier brzozowy, orzechy laskowe, orzechy włoskie, pestki dyni, sezam, rodzynki, siemię lniane, słonecznik, masło niesolone, olej rzepakowy, oliwa z oliwek

Zioła, przyprawy, kiełki:
zioła i przyprawy świeże lub suszone bez dodatku soli, np. anyżek, bazylia, cebulka suszona, cebulka szalotka, cynamon, czarnuszka, cząber, czosnek granulowany lub świeży, estragon, imbir, kardamon, kminek, kolendra, koper suszony, koperek świeży, kurkuma, liście chrzanu, lubczyk, majeranek, nasiona kopru, oregano, pieprz prawdziwy, pieprz ziołowy, natka pietruszki, pietruszka suszona, pomidor suszony w płatkach, rozmaryn, jałowiec, papryka słodka, papryka ostra, szafran, szczypiorek, tymianek, zioła prowansalskie, kiełki pszenicy, rzodkiewki i inne.

2.Nagrody miesiąca
Autor najlepszego przepisu miesiąca otrzyma w nagrodę bezpłatny 28-dniowy, indywidualnie opracowany żywieniowo-treningowy program odchudzający oraz wsparcie motywacyjne. Usługa będzie dostępna przez nowoczesny system wideokonferencji na platformie www.sos-odchudzanie.pl. Wyróżnienie miesiąca będzie przepustką do walki o nagrodę główną.

3. Nagroda główna

3 tysiące zł i tytuł Mistrza Zdrowego Gotowania

Otrzyma go autor przepisu wybranego przez kapitułę, w skład której wejdą:  Konrad Gaca, znany polski kucharz, przedstawiciel grupy Polskapresse.

Wyślij swój przepis mailem: [email protected] lub pocztą na adres: Centrum Odchudzania Konrada Gacy, ul. Fabryczna 2, 20-301 Lublin
Z grona Czytelników co miesiąc wybierzemy autora najlepszego przepisu.

Organizatorem konkursu i sponsorem nagród jest KM Magnum Sp. z o.o.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski