Rowerem do pracy taniej, szybciej i przyjemniej!

  Rowerem do pracy taniej, szybciej i przyjemniej!

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Czas, zdrowie i pieniądze - to główne argumenty, które przemawiają za tym, by porzucić jazdę samochodem lub komunikacją miejską i przesiąść się na rower. Do dwóch kółek przekonało się już wielu pracowników poznańskich firm i instytucji. Są takie, w których rowerem do pracy dojeżdża codziennie nawet kilkadziesiąt osób.
  Jazda rowerem pozwala uniknąć korków - mówi Piotr Janiga

  Jazda rowerem pozwala uniknąć korków - mówi Piotr Janiga ©Paweł Miecznik

  - Przed siedzibą naszej firmy stoi kilkanaście podwójnych stojaków na rowery. Wszystkie są codziennie zajęte. To najlepiej świadczy o tym, jak popularnym środkiem transportu jest dla naszych pracowników rower - mówi Magdalena Kurkowska, PR menager Grupy Allegro.

  Na rezygnację z samochodu zdecydowało się również wiele osób zatrudnionych w Zakładach Cegielskiego.

  CZYTAJ TEŻ:


  CORAZ WIĘCEJ UDOGODNIEŃ DLA ROWERZYSTÓW


  - Grupa pracowników, którzy dojeżdżają do pracy rowerem liczy około kilkudziesięciu osób - mówi Bogdan Klepas z HCP.


  Zwolenników dwóch kółek regularnie przybywa.

  - Rowerzystów jest w naszej firmie z roku na rok coraz więcej. Niedługo dorównamy europejskim standardom - mówi Bartłomiej Tarłowski z ITM Polska, firmy zajmującej się logistyką.

  Rowerem do pracy dojeżdżają również urzędnicy i lekarze.

  - Wielu pracowników szpitala korzysta z tego środka transportu. Gdy przyjeżdżam do pracy, często nie mam już gdzie podpiąć roweru- mówi Piotr Janiga, lekarz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. - Dlaczego rower? Jest szybki, ekologiczny, a jazda nim nic nie kosztuje. Poza tym to doskonały sposób na utrzymanie kondycji - dodaje.

  Czas jest jednym z głównych czynników, które zachęcają ludzi do jazdy po mieście na dwóch
  kółkach.

  - Dojazd do pracy, z Naramowic na Piekary, rowerem zajmuje mi od 15 do 20 minut, podczas gdy jazda samochodem lub środkiem komunikacji miejskiej to aż 40 minut - wylicza Andrzej Kaleniewicz, z Urzędu Marszałkowskiego.

  O liczbie rowerzystów na drogach w poszczególne dni decyduje pogoda. Jednak pracownikom poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich nawet zima nie jest straszna.

  - Przez wiele lat zdarzało mi się jeździć do pracy rowerem, również zimą. Podobnie jak moim koleżankom z zarządu kształtowania zieleni - namawia Andrzej Billert z ZDM.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rower jest super

  Pio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 16

  Byłem niedawno w Warszawie zdecydowanie więcej rowerów na ścieżkach i ulicach najbardziej jednak mnie fascynował widok pod biurowcami czego u Poznaniu jeszcze nie widać podjeżdża pod biurowiec...rozwiń całość

  Byłem niedawno w Warszawie zdecydowanie więcej rowerów na ścieżkach i ulicach najbardziej jednak mnie fascynował widok pod biurowcami czego u Poznaniu jeszcze nie widać podjeżdża pod biurowiec rowerzysta garniturze wyciąga z sakw laptopa i teczkę i idzie do pracy .Widać jednak że tam świadomość rowerowa większa mimo że przyjęło się u nas mówić że tam to już Azja .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fuj!

  Gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 29

  Współczuję tym, którzy potem muszą siedzieć w biurze z takim spoconym śmierdzielem. Nie w każdej firmie jest przecież pomieszczenie z prysznicem.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rower

  pitera (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 26

  jest fajnie na rowerku, gdy pada deszcz, grad lub śnieg a mróz około -20 deg. centigrade. Jak pitera przesiądzie się na rower to ja też !!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo