Poznań: Inwestycje ZKZL to na pewno Najwyższa Jakość?

  Poznań: Inwestycje ZKZL to na pewno Najwyższa Jakość?

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  M. Sławiński skarży się, że ZKZL do dziś nie usunął usterek

  M. Sławiński skarży się, że ZKZL do dziś nie usunął usterek ©Waldemar Wylegalski

  Choć lokatorzy budynków powstałych na zlecenie poznańskiego Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych narzekają na liczne usterki, to urząd został właśnie nagrodzony za swoją pracę. Dostał certyfikat "Najwyższa Jakość w Budownictwie". Przyznało go Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością. - Załamał mnie pan tą informacją. Pozostaje tylko "podziękować" za takie wyróżnienie dla urzędu - ironizuje Marek Sławiński, lokator nowego osiedla ZKZL przy ul. Okrzei w Poznaniu.
  M. Sławiński skarży się, że ZKZL do dziś nie usunął usterek

  M. Sławiński skarży się, że ZKZL do dziś nie usunął usterek ©Waldemar Wylegalski

  W bloku oddanym do użytku przed dwoma laty, o czym już pisaliśmy w "Głosie", wystąpiło mnóstwo usterek. Do dziś wielu niedoróbek nie usunięto. Chodziło m.in. o źle zamontowane okna czy zalewanie mieszkań i garaży podczas ulew.

  Podobna sytuacja ma miejsce przy ul. Nadolnik w Poznaniu, gdzie ZKZL także realizował swoją inwestycję. Mieszkańcy bloku, który postawiono przed trzema laty, skarżą się z kolei m.in. na grzyb na ścianach i zardzewiałe balkony.

  Ze strony internetowej ZKZL wynika, że urząd dostał laur "za jakość usług świadczonych w zakresie gospodarowania komunalnym zasobem lokalowym". Doceniono m.in. "dbałość o stan techniczny i prawidłową eksploatację budynków".
  - My się o ten certyfikat nie staraliśmy. Stowarzyszenie samo się do nas zgłosiło i powiedziało, że go nam przyznało - mówi Jarosław Pucek, szef ZKZL, który został także doceniony indywidualnie. Przyznano mu bowiem tytuł Menedżera Najwyższej Jakości.

  Dyrektor Pucek zrelacjonował nam swoją rozmowę z Przemysławem Rzemienieckim, wiceprezesem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Badań nad Jakością.
  - Zapytałem pana Rzemienieckiego, skąd taka decyzja, skoro my się nie staraliśmy o certyfikat.

  Odpowiedział, że to nagroda m.in. za wdrażanie przez nas strategii dotyczącej przekształcenia naszej firmy i podjęcie tematyki pustostanów - opowiada dyrektor Pucek. I dodaje, że błędy w wykonawstwie przy Okrzei i Nadolniku to grzechy poprzedników, które obecne władze ZKZL starają się naprawić.

  Z regulaminu dostępnego na stronie stowarzyszenia wynika, że decyzja o przyznaniu certyfikatu wydawana jest m.in. na podstawie przedstawionej dokumentacji.

  Wiceprezes WSBJ Przemysław Rzemieniecki w rozmowie z "Głosem" twierdził, że ZKZL także musiał wypełnić dokumenty. Jakie, skoro urząd nie starał się o nagrodę, a więc nie składał swojej aplikacji?
  - To są tajemnice kuchni - odpowiedział wiceprezes Rzemieniecki. Po chwili stwierdził, mimo że nasza rozmowa trwała już kilka minut, że mógłby z nami nie rozmawiać, bo dzwonimy do niego z zastrzeżonego numeru telefonu. Jak tłumaczył, każdy mógłby się podać za dziennikarza. Rozmowy jednak nie przerwał. Przyznał, że był uprzedzony o naszym telefonie przez pracownicę biura stowarzyszenia.

  Rzemieniecki zapewniał nas, że ZKZL wypełnił dokumentację. Wyjaśniał też, że reprezentowane przez niego stowarzyszenie nie jest od tego, by patrzeć na skargi czy rzeczy złe, bo każdy ma jakieś niedociągnięcia, a te z kolei często są związane z konkretnymi sytuacjami. Dodał też, że w przypadku nagrody dla ZKZL duże znaczenie miała wizja i strategia, które w firmie wdraża dyrektor Pucek.

  Ze strony internetowej WSBJ wynika, że ze stowarzyszeniem związany jest Sławomir Hinc, zastępca prezydenta Poznania. ZKZL podlega właśnie magistratowi. Hinc zapewnił nas jednak, że dane ze strony WSBJ są nieaktualne, bo z chwilą objęcia stanowiska zastępcy prezydenta, miał zawiesić swoje działania w stowarzyszeniu. Zapytaliśmy jednak Hinca, czy jego zdaniem ZKZL zasłużył na certyfikat.
  - Nie mnie to oceniać - usłyszeliśmy w odpowiedzi.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie podoba się

  Poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 11

  to można się wyprowadzić z mieszkań komunalnych. Nie wydaje mi się, żeby był obowiązek mieszkania w nich. Wręcz wydaje mi się, ze jest kolejka chętnych do zamieszkania w mieszkaniach komunalnych.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Menedżer!?

  Jean Louis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 32

  Ten facet to menedżer? Mój boże, złotousty gośc, ciekawe za co zostanie zwolniony. A jego członkowstwo w tzw. "Wiarze Lecha" to autokompromitacja. Z takim chamem jak ten ichni szefcio nie chcałbym...rozwiń całość

  Ten facet to menedżer? Mój boże, złotousty gośc, ciekawe za co zostanie zwolniony. A jego członkowstwo w tzw. "Wiarze Lecha" to autokompromitacja. Z takim chamem jak ten ichni szefcio nie chcałbym miec nigdu do czynienia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oih

  hvju (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 36

  metody przejęte od komunistów. PZPR i SLD też tak działało i działa. vide nagrody przyznawane przez Towarzystwo Hipolita etc. etc.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oih

  hvju (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 34

  hahahahahhaahahhaahahahaha!!!!! chyba pęknę ze śmiechu!!! Menedżer najwyższej jakości! hahahahahahaha!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  oih

  hvju (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 1

  hahahahahhaahahhaahahahaha!!!!! chyba pękną ze śmiechu!!! Menedżer najwyższej jakości! hahahahahahaha!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  certyfikat ZKZL

  rex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 26

  Dbałość o gospodarowanie mieniem komunalnym widoczne jest na zmarnowanej rewitalizacji kamienic na Grobli, na wszystkich spartaczonych remontach ( na Św. Wawrzyńca w kamienicy po renowacji woda...rozwiń całość

  Dbałość o gospodarowanie mieniem komunalnym widoczne jest na zmarnowanej rewitalizacji kamienic na Grobli, na wszystkich spartaczonych remontach ( na Św. Wawrzyńca w kamienicy po renowacji woda leci ludziom po pionach, wiatrołap zarasta grzyb, który zeżarł już pół sufitu przy wejściu ) , Nadolnik się skarży, na Okrzei się skarżą, starania w kwestii pustostanów zostały wymuszone przez protesty stowarzyszeń a nie przez jakieś specjalne działania pana dyrektora. Ale to nic, certyfikat jest i co to urzędasów obchodzi, że ciemny ludek się z tym nie zgadza. Jak się Jaśnie Panom spodoba to za certyfikatem nagrody się może posypią, a co tam!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo