Dziś w poznańskiej Arenie zobaczymy Moskiewski Cyrk na...

  Dziś w poznańskiej Arenie zobaczymy Moskiewski Cyrk na Lodzie

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Atutem Moskiewskiego Cyrku na Lodzie są też barwne stroje

  Atutem Moskiewskiego Cyrku na Lodzie są też barwne stroje ©fot. www.icecircus.ru

  Łyżwiarstwo figurowe ma wielu zwolenników - zarówno wśród ludzi młodszych, jak i dojrzałych. Lubimy oglądać transmisje z mistrzostw świata, Europy czy olimpiad. Kiedy mistrzowie kończą sportowe kariery, najczęściej trafiają do rewii na lodzie, a ich popisy najlepiej ogląda się na żywo. Dziś wieczorem w poznańskiej Arenie zobaczymy występ Moskiewskiego Cyrku na Lodzie, który jest oklaskiwany przez publiczność na całym świecie nieprzerwanie od roku 1964.
  Atutem Moskiewskiego Cyrku na Lodzie są też barwne stroje

  Atutem Moskiewskiego Cyrku na Lodzie są też barwne stroje ©fot. www.icecircus.ru

  W trwającym dwie godziny programie 35 artystów pod kierunkiem Yany Schevchenko pokaże m.in. tresurę psów i gołębi. Będą zapierające dech w piersiach ewolucje akrobatyczne, ekwilibrystyka, żonglerka i iluzja, a także spora dawka humoru.

  Najciekawiej zapowiada się sekwencja "Świat Północy", w której zobaczymy tresurę białych niedźwiedzi. Jest ona niezwykle trudna, gdyż te zwierzęta nie pozwalają się łatwo oswoić. Dlatego szczególnie warto zobaczyć, czego treserka Yulia Denisenko zdołała nauczyć potężne "misie" polarne.
  Widowisko rosyjskich artystów łączy w sobie elementy rewii, cyrku i mistrzowskiej jazdy na łyżwach. Usłyszymy przy tym niezwykle interesującą muzykę, w której rosyjski folk łączy się z rock and rollem. Absolutną nowością spektaklu jest pokaz jazdy na łyżwach koturnowych, co zdaniem fachowców świadczy o maestrii wykonawców.

  Oryginalności spektaklu dopełniają niezwykle kolorowe, oryginalne kostiumy i efekty świetlne. Wszystko to razem tworzy niepowtarzalną atmosferę. Żywe tempo, sportowe ewolucje i liczne gagi klownów sprawiają, że od samego początku publiczność jest wciągana do wspólnej zabawy. Nic zatem dziwnego, że brawom i bisom zwykle nie ma końca. Dodajmy, że wśród wykonawców są przede wszystkim mistrzowie jazdy figurowej na lodzie, ale także absolwenci Moskiewskiej Szkoły Akrobacji Cyrkowej i wyższych szkół baletowych. Do tej pory program Moskiewskiego Cyrku na Lodzie oklaskiwano m.in. Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach, Tunezji i wielu krajach Europy. Kierująca zespołem Yana Schevchenko ma wykształcenie artystyczne, ale okazała się również niezłą organizatorką. W cyrku była gimnastyczką i treserką, by w końcu stać się cenioną producentką programów.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo