Wielkopolska: Kryształowe gwiazdy dla policjantów

  Wielkopolska: Kryształowe gwiazdy dla policjantów

  SAGA

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jutro 40 policjantów z Wielkopolski zostanie wyróżnionych odznaką "Kryształowa Gwiazda". Przyznaje się ją funkcjonariuszom, którzy - wykonując obowiązki służbowe - narazili swoje życie lub zdrowie albo uratowali życie innych ludzi. Dodatkowo pięciu policjantów otrzyma dyplomy, szósty - "Kryształową gwiazdę ze wstęgą" za uratowanie tonącej.
  Wśród uhonorowanych najwięcej jest funkcjonariuszy, którzy uratowali osoby próbujące popełnić samobójstwo. W gronie nagrodzonych są też policjanci z Poznania, którzy uratowali bezdomnych śpiących w szałasie wśród płonącej trawy, z Tarnowa Podgórnego - którzy wyprowadzili bezdomnych z płonącego budynku, z Piły - którzy wyciągnęli człowieka z płonącego samochodu.

  Wyróżnieni zostali policjanci z Jarocina, którzy w miejscowości Komorze Przybysławskie podczas asysty komorniczej zostali oblani łatwopalną cieczą i podpaleni oraz funkcjonariusze z Koła, którzy zostali potrąceni, gdy próbowali zatrzymać pijanego kierowcę i ich koledzy z jednostki, którzy podczas interwencji domowej narażając własne zdrowie ugasili mężczyznę, który oblał się benzyną.
  Nagrodzeni zostaną też: dzielnicowa z Krotoszyna, która reanimowała chłopaka, który zasłabł podczas meczu na boisku, funkcjonariusz z Ostrowa Wlkp., który na służbie został potrącony przez motocyklistę, policjanci z Ostrowa, którzy podczas próby zatrzymania poszukiwanego zostali zaatakowani metalowym kątownikiem.

  Odznakę "Kryształowa Gwiazda Ze Wstęgą" odbierze Dariusz Białkowski z Komisariatu Wodnego w Poznaniu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo