Poznań: Chcą sprzedać budynek TVP jeszcze w tym roku

  Poznań: Chcą sprzedać budynek TVP jeszcze w tym roku

  Piotr Talaga

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od 2003 roku dawna siedziba Telewizji w Poznaniu pozostaje niezagospodarowana. Narzekająca na braki finansowe TVP ponosi koszty utrzymania tego obiektu, a mogłaby na sprzedaży zarobić około 10 milionów złotych. Najnowszy plan zakłada wystawienie nieruchomości na sprzedaż w przetargu, który ma zostać przeprowadzony jeszcze w tym roku.
  Historia opuszczonej przez dziennikarzy siedziby poznańskiej telewizji u zbiegu ulic Solnej i al. Niepodległości ciągnie się już siedem lat. TVP Poznań od 2003 roku ma już nowe lokum, zbudowane od podstaw przy ul. Serafitek. Dawna siedziba jest własnością TVP SA i zaskakujące, że przez tyle lat władze spółki skutecznie nie zagospodarowały tego obiektu.

  Pojawiały się wcześniej plany jego zakupu lub dzierżawy dla potrzeb Urzędu Marszałkowskiego, ale ostatecznie z tego projektu samorząd wojewódzki zrezygnował (w przyszłym roku ma się rozpocząć budowa nowej siedziby dla urzędu i sejmiku).


  Nieruchomość przy al. Niepodległości 30 może jednak niebawem znaleźć nowego gospodarza. - TVP SA zainicjowała proces związany ze sprzedażą nieruchomości - twierdzi Agnieszka Lebioda z zespołu prasowego TVP. - Stosowne uchwały w tym zakresie zostały już podjęte przez zarząd spółki oraz radę nadzorczą. Sprzedaż nieruchomości, w formie przetargu, planowana jest jeszcze w tym roku.

  Nieruchomość została wyceniona na kwotę prawie 9,9 mln zł brutto. Kwota ta ma stanowić cenę wywoławczą. Powierzchnia użytkowa budynku to prawie 5300 metrów kwadratowych. Władze Telewizji nie są jednak skore do ujawniania wszystkich informacji związanych z obiektem.

  Odmówiono nam przekazania informacji, jakie dotychczas spółka poniosła koszty utrzymania opuszczonego budynku, podatku od nieruchomości, ochrony itp. - To są wewnętrzne sprawy spółki - napisała Lebioda.

  Nie jest także znany stan obiektu. Pytanie o ewentualne zniszczenia i konieczne koszty remontów także pozostało bez odpowiedzi. W ocenie TVP mówienie o ewentualnych koniecznych nakładach na remont nie służy procesowi przetargowemu.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo