Kto zostanie gwiazdą kabaretu? Zobacz film

  Kto zostanie gwiazdą kabaretu? Zobacz film

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Debiutantami tak do końca nie są, ale i tak szczycić się na razie mogą tylko nielicznymi laurami na niewielkich przeglądach. Być może zwycięstwo w "Zostań Gwiazdą Kabaretu" da im porządnego kopa do kariery? Oto czwórka pretendentów, którzy w sobotę wystartują po nagrody festiwalu.
  Warszawski kabaret Paralaksa tworzą Tomasz Woźniak, Marta Mojnowska, Sebastian Budnicki, Tomasz Krezymon, Rafał Kulczycki i Marcin Przewoźniak. - Interesują nas ludzie, ich wzajemne relacje i role, w jakie wchodzą w zależności od okoliczności. Pole eksploracji kabaretu to drwina z tych relacji i zabawa słowem. Czyli coś, co (naszym zdaniem) każdy przyzwoity kabaret powinien mieć na warsztacie - mówią zdobywcy I miejsca w Turnieju Łgarzy w Bogatyni.

  Według portalu eKabaret Piotr Laskowski i Michał Krupa mają "słuszną posturę i twarze zabójców". O tym, że potrafią prawie zabić śmiechem, pokazali już podczas eliminacji. Pochodzą ze Zduńskiej Woli, wygrali m.in. I Sieradzką Noc Kabaretową.

  Kacper Ruciński ma najtrudniej, bo gdy występuje się samodzielnie, to znikąd ratunku... Pochodzący z Malborka przedstawiciel nurtu "stand-up comedy" to zdobywca III Nagrody oraz Nagrody Publiczności na tegorocznym festiwalu PaKa.

  Ostatni pretendenci to prawie gospodarze: w końcu Opalenica niedaleko... Maciej Henschke, Łukasz Wojtala, Tomasz Jabłoński i Maciej Nowakowski mają na koncie główną nagrodę na I Studenckim Konkursie Kabaretów SKECZ-UP! w Poznaniu, są też gospodarzami Opa-lenickiego Wieczoru Satyry i Kabaretu OWSiK.  Na piątkowy wieczór z kabaretem Hrabi bilety zostały już wyprzedane. W sobotę recitale dadzą jurorzy Katarzyna Groniec i Mariusz Kiljan, a w niedzielę, oprócz ich krótkich występów, w studiu TVP Poznań zobaczymy także Kabaret Moralnego Niepokoju.

  Rozgrzewka: Hrabi i Wyjście Ewakuacyjne
  Scena na Piętrze (ul. Masztalarska 8)
  piątek 27.08, godzina 20
  bilety: 40 zł

  PRZEGLĄD KONKURSOWY,
  Goście specjalni:
  Katarzyna Groniec i Mariusz Kiljan
  Scena na Piętrze (ul. Masztalarska 8)
  sobota 27.08., godzina 19
  bilety: 70 zł (ważne także na koncert laureatów)

  KONCERT LAUREATÓW,
  Katarzyna Groniec, Mariusz Kiljan, Goście specjalni: Kabaret Moralnego Niepokoju
  Studio TVP Poznań (ul. Serafitek 8)
  niedziela 29.08, godzina 18
  bilety: 70 zł (jak wyżej)

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo