Wojsko: Parulski w końcu został generałem

  Wojsko: Parulski w końcu został generałem

  Michał Kopiński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwa i pół roku temu Ministerstwo Obrony Narodowej zgłosiło płk. Krzysztofa Parulskiego do awansu na generała. Wówczas sprzeciwił się temu prezydent Lech Kaczyński. Poznański prokurator wojskowy musiał czekać na awans na wyższy stopień aż do minionej niedzieli.
  Parulskiego, który od lutego 2008 r. pracuje w Warszawie jako naczelny prokurator wojskowy, na generała brygady awansował dopiero prezydent Bronisław Komorowski.

  - To bardzo ważny dzień w życiu oficera, przeżyłem tę chwilę niezwykle uroczyście - mówi nam Krzysztof Parulski.

  Droga Parulskiego do stopnia generalskiego była niezwykle długa i kręta. Tajemnicą poliszynela jest, że śp. Lech Kaczyński nie zgadzał się na awansowanie prokuratora z powodu wydarzeń z 2007 r.
  Wówczas to kierowane przez Parulskiego Stowarzyszenie Prokuratorów RP podjęło głośny apel: "Jesteśmy prokuratorami Rzeczypospolitej Polskiej, a nie partii, rządów czy ministrów. Dla kariery nie ulegajmy politycznym naciskom". I choć nikt nie przyznał tego wprost, wiadomo było, że chodziło o naciski wywierane na prokuratorów za czasów rządów PiS i ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

  Wobec Parulskiego wszczęto postępowanie dyscyplinarne. On sam postanowił odejść z prokuratury - zmienił zdanie, kiedy po wyborach jesienią 2007 r. Ziobro przestał być ministrem. Wkrótce został szefem prokuratury wojskowej, ale dopóki prezydentem był Lech Kaczyński, awans na generała go omijał.

  - Nie żałuję tego, co nasze stowarzyszenie zrobiło w 2007 r. Walka o niezależną prokuraturę była koniecznością dziejową. Gdyby sytuacja nas do tego zmusiła, podjęlibyśmy taki apel jeszcze raz - mówi teraz Parulski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przeszkadza mu PiS, ale służalczość wobec Kremla już nie.

  polo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 11

  Widać śp. Lech Kaczyński poznał się na tym użytecznym idiocie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  K.Parulski Generałem

  GNJ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

  Gratulacje,,,,,,GNJ

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lechu Kaczyński taka mściwa świnia

  Andrezj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 8

  aż mie sie wierzyć nie chce że Lechu Kaczyński to taka mściwa świnia,przecież moherowe berety uważaja że to kolejny kandydat na ołtarze.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re

  moherowy beret (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 8

  Ty idioto.sam jesteś głupią świnia

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo