Pozbud chwali się umową z ZKZL przed jej podpisaniem

  Pozbud chwali się umową z ZKZL przed jej podpisaniem

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ujawniona przez nas wczoraj sprawa finansowania przyjęcia poznańskich urzędników przez spółkę Pozbud będzie miała dalszy ciąg. Radny Tomasz Lewandowski złoży interpelację do władz miasta, którym podlega Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych.
  - Przypadek, kiedy urząd organizuje bankiet za pieniądze sponsora, z którym prowadzi interesy, przypomina sytuację z republiki bananowej. Tam firmy składają podarki lokalnym watażkom w zamian za intratne zlecenia - ironizuje radny Lewandowski.

  Pomysłodawcą organizacji przyjęcia za pieniądze Pozbudu miał być Jarosław Pucek, dyrektor ZKZL. Przypomnijmy, że sponsor przez lata, wskutek wygranych przetargów, dostawał intratne zlecenia od ZKZL.

  Polityk SLD zapowiada, że będzie domagał się wyciągnięcia konsekwencji wobec dyrektora ZKZL. Lewandowski zażąda też wyjaśnień od prezydenta, czy akceptuje sponsorowanie urzędników przez prywatne firmy.

  Jarosław Pucek jest jednocześnie członkiem poznańskiej PO. Jak sprawę komentują jego partyjni koledzy? - Dyrektor popełnił błąd, ale to nie powinno przekreślać jego dobrej pracy w ZKZL - mówi Marek Sternalski, radny PO.

  Sprawa imprezy, którą zorganizowano z okazji 10-lecia ZKZL, nie jest jedyną sytuacją wskazującą na wyjątkowe relacje łączące urząd z Pozbudem. W przeszłości wysoki rangą urzędnik ZKZL był jednocześnie pracownikiem Pozbudu. Chodzi o Bogdana Kasprzyka. Przez lata był kierownikiem działu finansowego ZKZL. W 2007 roku, jak podał Puls Biznesu, objął udziały w spółce, potem był jej wiceprezesem oraz członkiem rady nadzorczej. Kasprzyk tłumaczył, że w ZKZL nie miał wpływu na przetargi. Obecnie nie pracuje ani w Pozbudzie, ani w urzędzie.

  Kasprzyk nie był jedyną osobą związaną z ZKZL, która nabyła akcje Pozbudu. Zrobili to także dwaj poznańscy radcy prawni. Ich kancelaria obsługuje zarówno spółkę z Lubonia, jak i ZKZL.

  Pozbud zajmuje się produkcją okien i drzwi. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Niedawno w swoim prospekcie emisyjnym poinformowała, że podpisała umowę z ZKZL opiewającą na 12, 8 mln złotych. Chodzi o renowację siedziby ZKZL przy ul. Matejki. Co ciekawe, ZKZL zaprzecza, by zapewnił Pozbudowi tak wysokie wynagrodzenie. Owszem, umowę na remont podpisano, ale jej wartość to 8,8 mln złotych.

  - ZKZL nie podpisał aneksu do umowy zwiększającego wynagrodzenie wykonawcy. Odbyły się tylko negocjacje w tej sprawie. Protokół z negocjacji zawiera informację o możliwej do zaakceptowania przez obie strony kwocie zapłaty za roboty dodatkowe - poinformował nas Jarosław Pucek, dyrektor ZKZL.

  1 »

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  brawo,takie firmy są na giełdzie?

  ludojad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  Tymi sytuacjami nie jestem zaskoczony , bo Andrzejiki opowiadają o swoich układach wszystkim w koło,do Poznania z okniarzy nikt nie ma wejścia.Ukady z PiSowskimi sługami typu Grobelek .Poznań zatem...rozwiń całość

  Tymi sytuacjami nie jestem zaskoczony , bo Andrzejiki opowiadają o swoich układach wszystkim w koło,do Poznania z okniarzy nikt nie ma wejścia.Ukady z PiSowskimi sługami typu Grobelek .Poznań zatem musi łykać ceny z Lubonia i spod Obornik.
  Nie umieją za bardzo handlować oknami to nadrabiają remontami , żeby na giełdzie wykazać obroty.
  Stare sztuczki.Niedługo namierzą frajera , sprzdadzą pakiet kontrolny i przeskoczą na inne zajęcie , mniej zajmujące czas?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ŚLEPCZE NIEJADOWITY

  maras (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 3

  Otwórz oczy i zastanów się o czym Ty piszesz!!!
  Jak myślisz, z czyich podatków ZKZL płaci tym firmom. Zapewniam Cię, że zarówno z moich jak i z Twoich!!!
  Szanujące się firmy, które wygrywają...rozwiń całość

  Otwórz oczy i zastanów się o czym Ty piszesz!!!
  Jak myślisz, z czyich podatków ZKZL płaci tym firmom. Zapewniam Cię, że zarówno z moich jak i z Twoich!!!
  Szanujące się firmy, które wygrywają przetargi w Poznaniu, dbają o czystość ewentualnych układów. Spróbuj znaleźć we władzach SOLARISA, KOMPUTRONIKA czy BANKU, jakiekolwiek osoby związane z Zarządem Miasta? Żadna z tych firm, biorąca udział w przetargach nie pozwoliłaby sobie na coś takiego, właśnie dlatego, żeby nikt nie zarzucił im wykorzystywania układów do wygrywania przetargów!!!
  Fakt dalszego trwania w tych powiązaniach z ZKZL świadczy jedynie o tupecie, bezczelności i poczuciu zupełnej bezkarności właścicieli POZBUD-u.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  JADOWICI ŚLEPCY

  Piotr z Poznania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 2

  Jest sprawą fenomenalnie negatywną fakt, iż kilka osób, narusza dobre imię Spółki, która prowadzi działalność gospodarczą na terenie województwa, daje zatrudnienie, reguluje zobowiązania wobec...rozwiń całość

  Jest sprawą fenomenalnie negatywną fakt, iż kilka osób, narusza dobre imię Spółki, która prowadzi działalność gospodarczą na terenie województwa, daje zatrudnienie, reguluje zobowiązania wobec budżetu.
  Firmie budowanej przez pokolenia, która ma odwagę sięgnąc po nowe technologie produkcji, której udaje się rozwijać dzialalność, która po raz kolejny pozyskuje zaufanie i kapitał inwestorów, tej firmie sukces nie może ujść płazem.
  Przegrana konkurencja (w przetargach), przegrani quasi politycy ciągną za nogi w dół, rzucają pomówienia.
  Komu jeszcze przyłożyć? Kto następny? SOLARIS,KOMPUTRONIK,BANK?
  Niektórym byłoby na rękę, gdyby Miasto płaciło 15-20% więcej za produkty firm niemieckich lub słowackich. Komuś bardzo zależy by polscy przedsiębiorcy miał trudniej. Pytanie czy firmy zagraniczne bedą płacić różnorakie podatki w Polsce czy u siebie? Czy w Niemczech lub na Słowacji zatrudniają lokalnych pracowników czy prześlą ekstra propozycję pracy dla Wielkopolan?
  Jeżeli prawo jest przestrzegane a jakość produktów bez zastrzeżeń to któś powinien powiedzieć przepraszam. Ale wymaga to odpowiedzialności a z tym w Polsce bywa różnie.


  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  od środka

  też z poznania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  napisane w artkule i w komentarzach są prawdziwe informacje, natomiast ich ilość to ułamek wierzchołka góry lodowej
  Okna za złotówkę - by wygrać przetarg a montaż za dodatkowe miliony - gwoli...rozwiń całość

  napisane w artkule i w komentarzach są prawdziwe informacje, natomiast ich ilość to ułamek wierzchołka góry lodowej
  Okna za złotówkę - by wygrać przetarg a montaż za dodatkowe miliony - gwoli wyjaśnienia postu poniżej. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Otwórzcie oczy !!!!!!!!

  Zatroskany Poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 14

  Teraz wiemy dlaczego POZBUD wygrał przetarg na okna za 1 zł ( 1 złotówkę ) parę lat temu . To jest fenomen !!!!!!! Do dzisiaj nikt tego nie rozliczył i nie postawił zarzutów. No bo jeżeli ludzie z...rozwiń całość

  Teraz wiemy dlaczego POZBUD wygrał przetarg na okna za 1 zł ( 1 złotówkę ) parę lat temu . To jest fenomen !!!!!!! Do dzisiaj nikt tego nie rozliczył i nie postawił zarzutów. No bo jeżeli ludzie z ZKZL`u i MPGM`u byli lub są w Zarządzie spółki to inaczej być nie może. Ale to nie tylko spółka POZBUD rozdaje karty w ustawionych przetargach na roboty remontowo - budowlane w ZKZL`u. Do tego dochodzą przede wszystkim firmy : Eugeniusz Dota i ORLIKON ( kto nie pamięta dawniejszy ARMANIK ) rodzinnie powiązana z żoną Prezydenta Grobelnego.
  Czy należy zatem się dziwić przyzwolenia do tego typu działań ? Kto policzył ile " kasy wyssały " z budżetu miasta te firmy ?!!!!! Co zrobiły dotychczas organy do tego powołane? !!!!!!!
  Poznaniacy otwórzcie oczy i zobaczcie jak wydatkuje się publiczne pieniądze.
  Dla biednych, zagubionych mieszkańców pieniędzy nie ma. Dla mocarzy, ludzi będących w układach - fortuny !!!!!!!!
  Tak wyglądają rządy Ryszarda Grobelnego - wielkiego liberała !!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo za temat

  maras (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 12

  Brawo za zajęcie sie tematem tej spółki. Jej układy i powiązania z magistratem miejskim aż razi w oczy i podważa uczciwość wygrywanych przetargów, które pozwalają z kasy miejskiej napychać...rozwiń całość

  Brawo za zajęcie sie tematem tej spółki. Jej układy i powiązania z magistratem miejskim aż razi w oczy i podważa uczciwość wygrywanych przetargów, które pozwalają z kasy miejskiej napychać kieszenie Andrzejaków.
  Polecam dalsze zgłębienie tematu, że obecna dyrektor administracyjna spółki i jednocześnie jej prokurent, wcześniej pełniła funkcję dyrektora poznańskiego oddziału firmy Feroma, zarządzającej lokalami komunalnymi, na remonty których przetargi wygrywała spółka.
  Drugim tematem do zgłębienia to fakt, że obecna główna księgowa spółki, od 2000 roku była zastępcą głownego księgowego w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej, dla którego spółka również wygrywała przetargi na remonty.
  Czyżby dzisiejsze zatrudnienie w spółce było dla obu pań "aktem wdzięczności" za wcześniejszą pomoc przy wygrywaniu przetargów???zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nepotyzm?

  Piotrek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  Proponuję zainteresowac się karierą zawodową żony pana Pucka. Ostatnio była księgową w ...."Feromie" na ul. Marcinkowskiego. Feromy już nie ma. Pytanie za 100 pkt: gdzie teraz pracuje żona pana Pucka?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  robi u Andrzejków??

  gredi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  no bo kto by ją przyjął?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo