Przebojem na antenę: Królowa hymnów wygrała nasz muzyczny...

  Przebojem na antenę: Królowa hymnów wygrała nasz muzyczny plebiscyt!

  Marcin Kostaszuk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wyświechtany już frazes o "kobiecie, która żadnej pracy się nie boi", pasuje jak ulał do Noemi - triumfatorki tegorocznej edycji "Przebojem na antenę": plebiscytu Radia Merkury i "Polski Głosu Wielkopolskiego".
  - Jestem zaskoczona, bo sama miałam zupełnie inne typy. Podobał mi się zespół Good Staff, ale też poetycka piosenka Marka Gordzieja - powiedziała nam w chwilę po tym, jak ogłosiliśmy werdykt naszych czytelników i słuchaczy. Oddali oni łącznie 1826 głosów, w tym 1323 na piosenkę Noemi, a więc aż 72 procent! Tak miażdżącej przewagi nikt się nie spodziewał. Za Noemi uplasowali się zresztą jej faworyci: drugie miejsce zajęli Good Staff (8,6 procenta głosów), trzecie Marek Gordziej (6,2 procent).

  Nasza tegoroczna triumfatorka naprawdę nazywa się Beata Noszczyńska. Przebój, którym podbiła antenę Merkurego, nosi tytuł "Antytango". - W pierwotnej wersji to naprawdę było tango, ale jakoś jej nie czułam.
  Wraz z kompozytorem Wojtkiem Winiarskim udaliśmy się po radę do Grzegorza Kopali, który usunął dotychczasowy refren, przekonał mnie też do częstszych powtórzeń niektórych słów, by lepiej wpadały w ucho - opowiada Beata Noszczyńska.

  Zabiegi się powiodły, a piosenka zyskała taneczny rytm. - Rzeczywiście, ludzie mogą tańczyć do tego "Antytanga", ale ważny jest też niebanalny moim zdaniem tekst, który pobudzić powinien do myślenia zwłaszcza kobiety - uśmiecha się Noemi. Faktycznie, już na początku utworu symbolicznie polemizuje ze słowami "Miłość ci wszystko wybaczy" - niekwestionowanego przeboju przedwojennych kabaretów. Z kabaretami zresztą Noemi ma sporo wspólnego - występuje obecnie z członkiem kabaretu Koń Polski Waldemarem Sierańskim, znanym lepiej jako Marian.

  Piękną poznaniankę częściej niż na koncertach widuje się zatem na kabaretonach, ale także na... galach bokserskich. - Organizatorzy jednej z gal sztuk walki poprosili mnie o zaśpiewanie hymnu polskiego. Spodobało się, bo od tego czasu miałam sporo podobnych propozycji od telewizji komercyjnych i śpiewałam już nie tylko Mazurka Dąbrowskiego, ale też hymny Francji i USA, a teraz dostałam propozycję wykonania także... gruzińskiego - zdradza Noemi, która półżartem chwali się, że w jej obecności polscy bokserzy nie przegrali jeszcze żadnej walki - najbliższa okazja by sprawdzić tę prawidłowość, nadarzy się 19 czerwca.

  Jak widać, wybraliście Państwo piosenkę osoby niebanalnej - teraz przed nią sierpniowy, ogólnopolski finał "Przebojem na antenę" w Hajnówce oraz szansa na nagranie płyty.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Na kłopoty...Noemi

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 2

  Noooooooooo, jeśli Noemi jest tak skuteczna jak ją nam prezentuje pan Redaktor,to proponuję jej występy nie tylko przed meczami bokserskimi,ale... przed każdym posiedzeniem sejmu i rządu :)...rozwiń całość

  Noooooooooo, jeśli Noemi jest tak skuteczna jak ją nam prezentuje pan Redaktor,to proponuję jej występy nie tylko przed meczami bokserskimi,ale... przed każdym posiedzeniem sejmu i rządu :)
  pozdrowionkazwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo