Szpital nie zapłaci 3 mln zł

  Szpital nie zapłaci 3 mln zł

  Barbara Wicher

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ponad milion złotych dostaną rodzice 9-letniego Mateusza. Chłopiec w wyniku fatalnego błędu lekarki został kaleką do końca życia. Na ten wyrok czekał przede wszystkim Szpital Dziecięcy im. Krysiewicza w Poznaniu.
  W sierpniu bowiem Sąd Okręgowy w Poznaniu przyznał rodzicom chłopca rekordową sumę odszkodowania - 2,4 mln zł (wraz z odsetkami szpital musiałby zapłacić ok. 3 mln zł) oraz 6,5 tys. zł comiesięcznej, dożywotniej renty.

  Od takiego wyroku odwołał się zarówno ubezpieczyciel szpitala, jak i sama lecznica. W środę sąd drugiej instancji uznał, że taka kwota "jest rażąco wygórowana" i zasądził na rzecz Mateusza 750 tys. zł oraz ponad 270 tys. zł należnych odsetek. Zmniejszył też rentę do 4,8 tys. zł.

  - Nie ulega wątpliwości, że krzywda, jakiej doznał Mateusz, jest ogromna, nieodwracalna. Dziecko zostało pozbawione możliwości samodzielnego egzystowania - uzasadniała wyrok sędzia Hanna Małaniuk. - Żadna kwota nie przywróci sprawności i nie stanowi o żadnej rekompensacie - dodała sędzia i podkreśliła, że sąd apelacyjny nie akceptuje stanowiska, że to właśnie 2,4 mln zł jest wystarczającą rekompensatą.

  Jak wyliczyli sędziowie, ponad milion złotych starczy m.in. na opłacenie opiekunki, logopedy, rehabilitanta, leków i specjalnego przedszkola dla Mateusza. Bieżące potrzeby chłopca według sądu pokryje 4,8 tys. zł. Z takim stanowiskiem nie zgadza się ojciec Mateusza.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo