Wielkopolskie PiS po sobotnim kongresie: wiosną poznamy...

  Wielkopolskie PiS po sobotnim kongresie: wiosną poznamy nowego szefa

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznański PiS, który po odejściu z partii rodziny Libickich i ich sympatyków znalazł się w rozsypce, wiosną będzie miał nowego szefa. Wówczas zostanie wybrany prezes miejscowych struktur.
  Wybory na prezesów regionalnych odbędą się zresztą w całym kraju. Taki termin przyjęto na sobotnim kongresie ugrupowania. Podczas spotkania w Warszawie, które było zamknięte dla dziennikarzy, przyjęto także nowy statut.

  Obecnie na czele poznańskiego PiS stoi była posłanka Małgorzata Stryjska. Formalnie jest pełniącą obowiązki prezesa okręgu poznańskiego. Funkcję objęła, gdy z partii odszedł Jan Filip Libicki, szef lokalnych struktur. Jego rezygnacja wiązała się z wykreśleniem z listy kandydatów do europarlamentu jego ojca Marcina Libickiego. Powodem były podejrzenia o współpracę z organami bezpieczeństwa PRL. O sprawie jako pierwsza napisała "Polska Głos Wielkopolski". Wraz z Libickimi odeszło jeszcze około 40 osób.

  Obecnie w Poznaniu partia liczy około 100 członków. - Jednak w ostatnim czasie napłynęło do nas sporo wniosków o przyjęcie do naszego ugrupowania. Wielu chętnych pojawiło się po odejściu rodziny Libickich - podkreśla Małgorzata Stryjska.

  Jaka będzie polityczna przyszłość, tych, którzy odeszli? Norbert Napieraj, bliski współpracownik Libickich, nie chciał wypowiadać się na ten temat. - Kiedy będziemy mieli coś do powiedzenia na ten temat, zwołamy konferencję prasową - ucina.

  Prawicowi politycy spekulują jednak, że grono osób, które opuściły poznański PiS, zasili szeregi ugrupowania tworzonego przez Ludwika Dorna.

  Mimo że od "secesji" Libickich minęło kilka miesięcy, wciąż nie milkną echa tamtego wydarzenia. Niedawno na łamach naszej gazety członkowie PiS zarzucili Janowi Filipowi Libickiemu, że nie przekazał swoim następcom w partii ważnej dokumentacji, m.in. listów członków i danych dotyczących finansów. Po artykule oświadczenie do naszej redakcji przysłał wspomniany już Napieraj. Za prezesury Libickiego pełnił funkcję sekretarza poznańskich struktur. Stwierdził, że zgodnie z procedurami całość dokumentacji była przekazana do biura organizacyjnego PiS w Warszawie. W związku z tym zarzuty, które dawni koledzy wysuwali pod adresem Libickiego, świadczą jego zdaniem o bałaganie w partii i nieznajomości procedur.

  Mimo że w PiS sporo się ostatnio wydarzyło, to jedna kwestia pozostanie bez zmian. Nowego prezesa poznańskich struktur, tak jak poprzednio, wskaże Jarosław Kaczyński. Wśród kandydatów, oprócz Stryjskiej, wymienia się między innymi radnego Zbigniewa Czerwińskiego.
  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Była posłanka

  013 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Obecnie na czele poznańskiego PiS stoi była posłanka Małgorzata Stryjska i niech już ta Pani pozostanie jako BYŁA POSŁANKA

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Libiccy

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  to nazwisko przynosi wstyd Poznaniowi- nie tylko zresztą to. Libiccy , kończcie , wstydu sobie i nam oszczędźcie.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo