Spróbują nas wkręcić - Nowy spektakl poznańskiego Teatru...

  Spróbują nas wkręcić - Nowy spektakl poznańskiego Teatru Tańca

  PANI

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski


  Będą próbowali nas wkręcić, zarazić tańcem i uwolnić swą energię. "Wkręta", nowy spektakl poznańskiego Teatru Tańca Zakręconego, powstaje pod hasłem "Cudzych wkręt się nie odbiera". Premiera jutro w Sali Wielkiej Zamku.

  Grupa, której twórcą jest choreograf i reżyser Piotr Bańkowski, znana jest z głośnego przedstawienia "Kontrasty", które przyniosło jej nagrodę publiczności na "Bruk Festiwal" w Gdyni.
  Ponadto Teatr Tańca Zakręconego uczestniczył w kilku festiwalach, m.in. poznańskiej Malcie. Spektakl zyskał rozgłos dzięki powiązaniu tańca i muzyki hip-hopowej - w przedstawieniu "Ona i on, i to, co ich kręci" nim udział między innymi poznański raper Vito WS.

  - "Wkręta" uwydatni charakter TTZ, a więc da upust emocji i temperamentów osób go tworzących. Całe show służy poszukiwaniu wyrazu, zarażaniu tańcem i energią. Skierowane jest do dowolnej grupy wiekowej. Mimo iż "Wkręta" jest wyreżyserowana, to tak naprawdę sami wykonawcy zadecydują o scenariuszu - spontanicznie, w trakcie występu - podkreśla Piotr Bańkowski.

  W przedstawieniu występi 11 wykonawców. Będzież DJ NPoT - jego muzyka podkreślać będzie taneczne gatunki, pojawiające się w przedstawieniu: street jazz, street dance, hip-hop, breakdance, electric boogie, tap dance. Całość potrwa około 50 minut.

  Premiera spektaklu "Wkręta" Teatru Tańca Zakręconego:
  10 września, godzina 20, Sala Wielka CK Zamek, bilety: 5 zł

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo