Poznań: W Cegielskim ma stracić pracę aż 537 osób

  Poznań: W Cegielskim ma stracić pracę aż 537 osób

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ewentualne zamówienia ze stoczni pozwoliłyby Cegielskiemu na łagodniejsze przejście przez proces restrukturyzacji.
  - Brak pieniędzy dla polskich stoczni od inwestora z Kataru, to tragedia dla Cegielskiego - uważa Tadeusz Pytlak, szef "Solidarności" w spółce Hipolit Cegielski Poznań. Natomiast prezes HCP uważa, że ewentualne zamówienia ze stoczni pozwoliłyby Cegielskiemu na łagodniejsze przejście przez proces restrukturyzacji.

  - Gdyby zakup stoczni powiódł się, to pewnie w 2010 roku Cegielski mógłby liczyć na sprzedaż 2 może 3 silników do tych zakładów.
  Pozwoliłoby to nam na łagodniejsze przejście przez restrukturyzację - mówi Jarosław Lazurko, szef "Ceglorza". - Brak zamówień ze stoczni ani nas nie wzmocni, ani nie dobije. Po prostu musimy dalej dostosowywać naszą produkcję do panujących warunków - dodaje Lazurko.

  Wczorajsze informacje dotyczące polskich stoczni zbiegły się z przesłaniem przez zarząd Cegielskiego do rady pracowniczej planu zwolnień grupowych jakie mają objąć załogę HCP. Wynika z niego, że nowej pracy będzie musiało szukać aż 537 pracowników. Wcześniej mówiło się, że liczba ta raczej nie przekroczy 500 osób. Rada ma teraz tydzień na ustosunkowanie się do dokumentu. Z kolei dzisiaj mają odbyć się pierwsze rozmowy prezesa ze związkami zawodowymi na temat zwolnień.

  - Będziemy omawiać ten plan, ale cały zakład nie ma zbyt dużego pola manewru, bo hale produkcyjne są praktycznie puste - wyjaśnia Pytlak.

  Według wstępnych zapowiedzi pierwsze zwolnienia grupowe mogą zostać wręczone pracownikom Cegielskiego pod koniec września lub na początku października. Żeby uniknąć upadku HCP chce się skoncentrować się na produkcji silników na potrzeby energetyki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Govno trudno sprywatyzować

  ER (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

  Najpierw naszych stoczni miano się pozbyć aby niemieckie mogły budować. Jak się
  okazało, że niemiecki zostaną sprzedane za jeszcze mniej to się wymyśla nowe
  spiski. A sprawa jest jasna....rozwiń całość

  Najpierw naszych stoczni miano się pozbyć aby niemieckie mogły budować. Jak się
  okazało, że niemiecki zostaną sprzedane za jeszcze mniej to się wymyśla nowe
  spiski. A sprawa jest jasna. Związkowcy wywieźli niewinnych prezesów na
  taczkach, SLD znacjonalizowało SS, PIS opowiadało bajki stoczniowcom, byle by
  tylko na nich głosowano, PO zgasiło światło. Czy to naprawdę wina obecnego
  rządu, że nie może sprzedać kupy, która zrobili związkowcy?.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PYTLAK - OSTANIM FRAJEREM HCP

  m (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

  JEŚLI KTOŚ MYŚLI, ŻE STOCZNIE URATUJĄ HCP - TO MUSI MIEĆ PTASZKI W GŁOWIE. MOŻE CZAS ZEJSĆ Z CHMUR NA ZIEMIĘ I ZACZĄĆ PRODUKCJĘ MNIEJ WYKWINTNYCH DETALI? NAJWAŻNIEJSZE UTRZYMAĆ ZAKŁAD I ZAŁOGĘ!...rozwiń całość

  JEŚLI KTOŚ MYŚLI, ŻE STOCZNIE URATUJĄ HCP - TO MUSI MIEĆ PTASZKI W GŁOWIE. MOŻE CZAS ZEJSĆ Z CHMUR NA ZIEMIĘ I ZACZĄĆ PRODUKCJĘ MNIEJ WYKWINTNYCH DETALI? NAJWAŻNIEJSZE UTRZYMAĆ ZAKŁAD I ZAŁOGĘ! POZBĄDZCIE SIĘ AMATORÓW W BIURACH HANDLU I MARKETINGU! NA BRUCZEK Z NIMI W TRYMIGA!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRL, czy sie stoi czy sie leży 2000 sie nalezy.....

  bezpieka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 7

  Sytuacja w Cegielskim od paru miesięcy jest nienajlepsza. W głównej mierze spsowodowane jest to anulacjami jednostek i rosnącymi w mln złotych stanami magazynowymi częsci gotowych i hutnictwa. Ten...rozwiń całość

  Sytuacja w Cegielskim od paru miesięcy jest nienajlepsza. W głównej mierze spsowodowane jest to anulacjami jednostek i rosnącymi w mln złotych stanami magazynowymi częsci gotowych i hutnictwa. Ten stan rzeczy zawdzięczamy dzieki braku polityki kierowanictwa fabryk. Układy i szemrane interesy z odlewniami nie posiadajacymi certyfikatów odbijają się na jakości wychodzących z fabryki jednostek.
  Sprawy związane z zakupami i obrotem materiałowym nie są w rzaden sposób kontrolawane przez jaką kolwiek komisje to prowadzi do nadużyć .
  Inwentura, biegli rewidenci to poprostu fikcja.... w takim zakładzie....
  Panowie prezesi i kierownicy muszą mysleć przedewszystkim nie o własnych portfelach i budowie kolejnych domów ale o losie wykwalifikowanej kadry pracowniczej i przyszłości fabryki.
  Ten moloch z olbrzymią biurokracją nie ma szansy przetrwać....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PRL wiecznie żywy - Cegielski Poznań

  er (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 12

  Poznańska fabryka nie obudziła sie z epoki komunizmu. Brak organizacji, brak kontroli nad państwowymi pieniedzmi, dublowane zakupy to tylko nie które z przyczyn kłopotów finansowych poznańskiej...rozwiń całość

  Poznańska fabryka nie obudziła sie z epoki komunizmu. Brak organizacji, brak kontroli nad państwowymi pieniedzmi, dublowane zakupy to tylko nie które z przyczyn kłopotów finansowych poznańskiej spółki. PREZES ściemnia ze płaci, pracownicy ściemniaja że pracują !!! jedyne wyjście PRYWATYZACJA i to jak najszybciej zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo