Poznań: Batalia o Nową Wildę

  Poznań: Batalia o Nową Wildę

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Stadion Warty zostanie zrównany z ziemią. Na jego miejscu powstanie osiedle Nowa Wilda. Taką wizję trzy lata temu przedstawiła duńska spółka TK Development wspierana przez Von der Heyden Group. W najbliższej przyszłości te plany mogą się ziścić.
  Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta wznowił postępowanie w sprawie wydania warunków zabudowy, o które wystąpił inwestor. Właścicielem prawa do wieczystego użytkowania terenu zdewastowanego stadionu im. Szyca jest TK Development. Von der Heyden Group podpisał z Duńczykami umowę, dzięki której stanie się deweloperem na ich terenie.

  - Na wydanie warunków zabudowy czekamy czwarty rok - mówi Adam Trybusz, dyrektor zarządzający Von der Heyden Group.
  - Wystąpiliśmy o zawieszenie postępowania. Chcieliśmy uzupełnić wniosek o jeszcze jeden dokument, by wytrącić jakiekolwiek argumenty mogące uzasadnić negatywną decyzję. Teraz oczekujemy na reakcję.

  Inwestor twierdzi, że mieszkańcy popierają budowę osiedla w otoczeniu zieleni. Potwierdzają to badania zaprezentowane w 2007 r. - Projekt popiera Rada Osiedla Wilda - mówi Trybusz, który zaznacza, że opinia samorządu pomocniczego została dołączona do wniosku o wydanie warunków zabudowy.

  Wzdłuż ulic Dolna Wilda, Olimpijska, Chwiałkowskiego na powierzchni 6,5 hektara miałoby powstać około 1500 nowoczesnych mieszkań. - Funkcja mieszkaniowa byłaby dominującą - przyznaje Trybusz - ale także przewidujemy usługi miejskie.

  Dwa lata temu, podczas prezentacji pomysłu, prof. Marian Fikus, który firmuje projekt Nowa Wilda, odwoływał się do obowiązującego poprzednio planu ogólnego dr. arch. Tadeusza Gałeckiego. Przewidywał on zabudowę na tym terenie. Magistrat jednak od lat stoi na stanowisku, że te zamierzenia są niezgodne z obowiązującym studium, a teren musi być wykorzystany na sport i rekreację.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stepien klamie

  Eco-Osholom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

  Stepien klamie, pewna francuska firma dlugie miesiace probowala zainteresowac wladze projektem kompleksu rekreacyjno-sportowego na tym terenie, ale wladze nie byly zainteresowane.. firma tez byla...rozwiń całość

  Stepien klamie, pewna francuska firma dlugie miesiace probowala zainteresowac wladze projektem kompleksu rekreacyjno-sportowego na tym terenie, ale wladze nie byly zainteresowane.. firma tez byla tej rangi, ze nie udawala, ze zalatwi cos pod stolemzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie taki $port, ani handel

  Bua (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

  Zatem niech te tereny wreszcie będą wykorzystane na wypoczynek,
  a nie na handel czy pod budownictwo mieszkaniowe.
  Tyle pożytecznych obiektów mozna tam zbudować.
  Tylko nie dla $portowców od...rozwiń całość

  Zatem niech te tereny wreszcie będą wykorzystane na wypoczynek,
  a nie na handel czy pod budownictwo mieszkaniowe.
  Tyle pożytecznych obiektów mozna tam zbudować.
  Tylko nie dla $portowców od szmalu,
  lecz dla młodych i starszych, którzy chca grać np. w tenisa, koszykówke, siatkówkę, itp.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wilda

  MK (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

  Najwyrazniej ktos w zarzadzie miasta (moze prezydent) czeka na lapowke albo juz dostaje lapowki od tamtejszych handlarzy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  tylko nie handel

  pi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 12

  tylko nie kolejna galeryja handlowa czy markiet! starczy tego badziewia już w mieście, niech w końcu coś dla ludzi powstanie ;-/

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo