Kobieta Przedsiębiorcza: Kobiety coraz częściej zajmują...

  Kobieta Przedsiębiorcza: Kobiety coraz częściej zajmują kierownicze stanowiska

  Anna Jarmuż, Joanna Labuda

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kobieta Przedsiębiorcza: Kobiety coraz częściej zajmują kierownicze stanowiska
  1/4
  przejdź do galerii
  Szukamy „Przedsiębiorczych Kobiet 2015”. Chcemy je pokazać i nagrodzić. Na zgłoszenia do plebiscytu czekamy do 14 marca.
  Kobiety zdominowały opiekę społeczną, edukację i branżę gastronomiczną. To one stanowią większość - bo prawie 60 proc. studentów. Nie ograniczają się do kierunków uważanych za „typowo kobiece” - związanych z opieką społeczną, pedagogiką czy medycyną. Dziedziny te nadal cieszą się zainteresowaniem sporej grupy kobiet. Jednak te coraz częściej można spotkać je na wydziałach informatycznych, czy inżynieryjno - technicznych.

  To wyniki badań zebrane przez Alicję Hadryś-Nowak, z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Instytutu Biznesu Rodzinnego. Sama, mając opisać, kim jest Kobieta Przedsiębiorcza XXI wieku, odpowiada krótko. - To osoba otwarta na drugiego człowieka, potrafiąca słuchać. Kobiety to zwykle bardzo interesujące osoby. Ciekawe świata, mające wiele pasji - często pozazawodowych - artystycznych, sportowych, społecznych - wylicza Alicja Hadryś - Nowak.

  Z danych przez nią zebranych wynika, że kobiety coraz częściej zajmują kierownicze stanowiska. Są właścicielkami i szefowymi ponad 30 proc. firm - głównie małych przedsiębiorstw. Cechuje je to, że starają się rządzić w sposób partnerski, demokratyczny.

  - Kobieta bardzo dobrze odnajduje się w roli szefa - mówi Alicja Hadryś Nowak. - Potrafi pracować w zespole i budować ten zespół. Kobieta to dobry szef na czasy kryzysu. Umie zebrać się w sobie, ciężko pracować i znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Jak zbadała, w pracy pomaga też paniom: intuicja, empatia, zdolność koncentracji, odporność na stres, merytoryczne przygotowanie, a także umiejętność godzenia ról, rozwiązywania konfliktów i budowania relacji z innymi ludźmi.

  My poszukujemy jednak nie tylko „szefowych”, choć i na nie czekamy. Chcemy pokazać kobiety z pasją - sportsmenki, arty- styki, działaczki społeczne... Osoby, które nie boją się wyzwań i działają na rzecz swojej lokalnej społeczności.

  Aby zgłosić kandydatkę do plebiscytu „Kobieta Przedsiębiorcza 2015”, wystarczy wysłać e-maila na adres: plebiscyt@glos.com (w treści podając - imię i nazwisko kandydatki, imię i na - zwisko zgłaszającego, zdjęcie osoby nominowanej - wraz ze zgodą na wykorzystanie wizerunku, numer kontaktowy oraz uzasadnienie nominacji - ze szczególnym naciskiem na to, czym dana osoba odznaczyła się w minionym roku).

  Na zgłoszenia czekamy do północy 14 marca. Listę wszystkich kandydatek zaprezentujemy 18 marca na stronie: www. gloswielkopolski. pl oraz w papierowym wydaniu „Głosu Wielkopolskiego”. Głosowanie będzie odbywać za pomocą SMS-ów. Rozpocznie się 4 i potrwa do 31 marca.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo