MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Pietras
Poważny wypadek na trasie trzeciego etapu.
Poważny wypadek na trasie trzeciego etapu. SCREENSHOT/EUROSPORT
Holenderka Marianne Vos (Visma | Lease a Bike) wygrała trzeci etap hiszpańsiego wyścigu La Vuelta Femenina 2024. Na 130-kilometrowej trasie z Lucena del Cid do Teruel doszło do niebezpiecznego zdarzenia, po którym jedna zawodniczek została przewieziona do szpitala. Na trzynastym miejscu finiszowała Katarzyna Niewiadoma (Canyon/Sram Racing), która w klasyfikacji generalnej znajduje się na 17. lokacie (strata 19 sekund). Liderką pozostała Blanka Vas (Team SD Worx – Protime).

Zwycięstwo wiceliderki klasyfikacji generalnej

Dziś kolarki przystąpiły do trzeciego etapu wyścigu La Vuelta Femenina 2024. Dzisiaj zawodniczki miały do przejechania więcej kilometrów niż wczoraj, bo 130 kilometrów. Najlepiej poradziła sobie Marianne Vos z drużyny Vsima/Lease a Bike. Wśród około trzydziestu finiszujących cyklistek najlepszym sprintem (trwający około 2700 m) wykazała się Holenderka.

W klasyfikacji generalnej traci sekundę do liderki Touru. We wtorek Węgierka Blanka Vas została sklasyfikowana na 22. miejscu.

Ogromna kraksa w peletonie kilkadziesiąt kilometrów przed metą w Teruel

Około 25 kilometrów przed metą doszło do poważnego wypadku w peletonie, w którym ucierpiały m.in. Teniel Campbell (Liv AlUla Jayco), Daniek Hengeveld (Team dsm-firmenich PostNL) i Natalie Grinczer (Roland). Grinczer niestety została zabrana do szpitala.

Kamery zarejestrowały jak jedna z zawodniczek impetem wjechała na leżącą już uczestniczkę wyścigu.

Kraksa spowodowała ogromną redukcję w peletonie.

Katarzyna Niewiadoma trzynasta i siedemnasta w klasyfikacji generalnej

Bardzo dobry wynik zanotowała Katarzyna Niewiadoma. Zawodniczka teamu Canyon/Sram Racing ponownie była w czołówce, a dokładnie trzynasta. Z kolei w klasyfikacji generalnej spadła o cztery pozycję, będąc obecnie na siedemnastym miejscu.

Startowały również pozostałe Polki. Karolina Perekitko uplasowała się na 59. lokacie, zaś Aurela Nerlo była na 131. pozycji. Wyścig został ukończony przez 134 kolarki.

Jutro cyklistki czeka czwarty etap ze startem w Molina de Aragon, a metą w Saragossie. Transmisja w Eurosport 2 i Playerze. Początek o godz. 15.30.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?