Zwycięstwo i fotel lidera dla piłkarek Medyka

MAC, LUMAR
Piłkarki Medyka Konin
Piłkarki Medyka Konin Dariusz Kowal
Piłkarki Medyka Konin w zaległym meczu czwartej kolejki ekstraligi pewnie pokonały na wyjeździe AZS Wrocław 6:0 (3:0), odnosząc piąte zwycięstwo w sezonie i wróciły na fotel lidera rozgrywek. Koninianki są jedynym zespołem, który nie stracił jeszcze w obecnym sezonie punktu i o dwa oczka wyprzedzają zajmującego drugą lokatę Górnika Łęczna.

Mecz we Wrocławiu od początku toczył się pod dyktando mistrzyń Polski Prowadzenie już w czwartej minucie uzyskała kapitan zespołu Anna Gawrońska, co pozwoliło podopiecznym trenera Romana Jaszczaka spokojnie kontrolować wydarzenia na boisku. Koninianki jeszcze przed przerwą „dołożyły" dwie kolejne bramki i losy spotkania były rozstrzygnięte.

Wrocławianki ani przez moment nie były w stanie zagrozić drużynie z Konina, a jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa koninianek. Skończyło się na sześciobramkowej wygranej piłkarek Medyka, choć tak naprawdę wynik mógł być znacznie wyższy. Mistrzynie Polski można pochwalić za to, że maj Ac zwycięstwo w kieszeni, do końca starały się jeszcze podwyższyć rezultat.

Następny mecz koninianki rozegrają w sobotę o godzinie 12 na wyjeździe z UKS SMS Łódź (trzecie miejsce w tabeli).

AZS Wrocław – Medyk Konin 0:6 (0:3). Bramki: 0:1 Anna Gawrońska (4), 0:2 Paulina Dudek (14), 0:3 Gawrońska (33), 0:4 Nikol Kaletka (72), 0:5 Natalia Pakulska (79), 0:6 Pakulska (88).

Medyk: Sowalska – Sikora (72. Szuppo), Sałata, Sławczewa, Lynch (67. Olejniczak), Dudek – Kaletka, Pakulska, Balcerzak (32. Kindzierski) –Gawrońska, Kostowa (80. Gawlak).