Zwycięstwo Biofarmu Basketu z Kotwicą. Ależ były emocje...

LUMAR
Filip Struski zdobył 17 punktów dla Biofarmu
Filip Struski zdobył 17 punktów dla Biofarmu Grzegorz Dembiński
Po raz trzeci z rzędu, a 10. raz w tym sezonie zwyciężyli pierwszoligowi koszykarze Biofarmu Basketu Poznań. W środowy wieczór podopieczni trenera Przemysława Szurka pokonali Kotwicę Kołobrzeg 65:59. Ale ten sukces przyszedł po bardzo trudnym meczu.

Jeszcze na cztery minuty przed końcem spotkania goście prowadzili 49:44 i wydawało się, że to oni triumfują. Jednak ostatnie minuty w wykonaniu poznaniaków były wręcz zabójcze. Biofarm objął prowadzenie po trójce Filipa Struskiego 52:51, potem kolejną trójką popisał się Mikołaj Kurpisz i było 55:53. Bardzo dobra gra gospodarzy w obronie w decydujących momentach wybiła rywali z rytmu. Radość była wielka, bo to przecież wygrana z zespołem, który walczy także o ósmą lokatę w tabeli.

W środę przegrał natomiast Jamalex Polonia 1912 Leszno, która w Inowrocławiu musiała uznać wyższość Noteci 71:73. Tym samym leszczynianie zagrali trochę przeciwko Biofarmowi, bo Noteć ma taki sam cel jak zespoły z Poznania i Kołobrzegu.

Biofarm Basket Poznań – Kotwica Kołobrzeg 69:59 (16:11, 9:20, 15:10, 25:18).
Biofarm Basket:
Struski 17, Wieloch 13, Metelski 10, Bręk 9, Ryżek 8, Kurpisz 5, Stankowski 2, Fiszer 1, Gruszczyńki 0, Smorawiński 0, Migała 0.
Kotwica: Przyborowki 17, Bodych 15, Suliński 11, Dzierżak 7, Pawłowski 6, Grujić 3.

Noteć Inowrocław – Jamalex Polonia 1912 Leszno 73:71 (21:15, 21:21, 16:21, 15:14)