MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Żużlowcy z Australii i Szwecji rywalami Polaków

Marek Lubawiński
Żużlowcy Australii z 55 punktami i Szwecji (44) zajęli pierwsze i drugie miejsce w turnieju barażowym na torze w Gorzowie Wielkopolskim i awansowali do sobotniego finału Drużynowego Pucharu Świata.

Przypomnijmy, że wcześniej awans zapewnili sobie Polacy (w poniedziałek King’s Lynn) i Duńczycy (w sobotę w Vojens). Trzecie miejsce w czwartkowych zawodach zajęli Rosjanie (33), a czwarte Brytyjczycy (30). Turniej finałowy odbędzie się w sobotę o godz. 19 także na stadionie w Gorzowie.

W polskiej reprezentacji prowadzonej przez trenera Marka Cieślaka jest dwóch reprezentantów Unii Leszno - Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej oraz Krzysztof Kasprzak (wychowanek Unii Leszno, obecnie Unia Tarnów), Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów) i Piotr Protasiewicz (Stelmet Falubaz Zielona Góra)

Polacy mają szansę po raz trzeci z rzędu wywalczyć trofeum im. Ove Fundina. Poprzednio triumfowali w Lesznie (2009) i Vojens (2010).